TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In die tijd hebben chimpansee Caesar en de zijnen een eigen samenleving opgebouwd. Ondertussen is de mensheid grotendeels uitgeroeid door een agressief virus.
De apensamenleving leeft in Dawn of the Planet of the Apes in redelijke harmonie met de mensen die de virusepidemie destijds hebben overleefd. Die harmonie komt in gevaar als de energiebronnen van de mensen uitgeput raken.
In hun zoektocht naar nieuwe manieren om aan energie te komen, moeten de mensen het leefgebied van de apen doorkruisen. Apenleider Caesar (Andy Serkis) verjaagt de indringers uit zijn territorium, maar daar nemen niet alle apen genoegen mee.
Zijn verbitterde luitenant Koba, die vroeger door mensen is mishandeld, ziet dit akkefietje als een aanleiding om alle nog levende mensen uit te roeien.
Koba zet Caesar af en begint een grootschalige aanval op de stad van de mensen. Caesar werkt in Dawn of the Planet of the Apes samen met mensenleider Malcolm (Jason Clarke). Zo hopen ze de strijdende partijen uit elkaar te houden.
De naam Koba is niet toevallig gekozen: voordat hij leider werd van de Sovjet-Unie gebruikte Jozef Stalin de bijnaam Koba. Koba komt ook aan de macht op een manier die veel wegheeft van hoe Stalin dat deed.
Leo Alkemade bevestigt nieuw seizoen van LOL: Last One Laughing
17:36'Serie Woeste Grond krijgt een speelfilm'
16:26Thomas van Groningen in discussie met Johan Derksen over kritiek op afwezigheid
16:10Drummer uit The Passion laat van zich horen: 'Dit is wat het drumstel met me doet'
15:24Eerste tweeling ooit in De Bondgenoten maakt de tongen los