TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In die tijd hebben chimpansee Caesar en de zijnen een eigen samenleving opgebouwd. Ondertussen is de mensheid grotendeels uitgeroeid door een agressief virus.
De apensamenleving leeft in Dawn of the Planet of the Apes in redelijke harmonie met de mensen die de virusepidemie destijds hebben overleefd. Die harmonie komt in gevaar als de energiebronnen van de mensen uitgeput raken.
In hun zoektocht naar nieuwe manieren om aan energie te komen, moeten de mensen het leefgebied van de apen doorkruisen. Apenleider Caesar (Andy Serkis) verjaagt de indringers uit zijn territorium, maar daar nemen niet alle apen genoegen mee.
Zijn verbitterde luitenant Koba, die vroeger door mensen is mishandeld, ziet dit akkefietje als een aanleiding om alle nog levende mensen uit te roeien.
Koba zet Caesar af en begint een grootschalige aanval op de stad van de mensen. Caesar werkt in Dawn of the Planet of the Apes samen met mensenleider Malcolm (Jason Clarke). Zo hopen ze de strijdende partijen uit elkaar te houden.
De naam Koba is niet toevallig gekozen: voordat hij leider werd van de Sovjet-Unie gebruikte Jozef Stalin de bijnaam Koba. Koba komt ook aan de macht op een manier die veel wegheeft van hoe Stalin dat deed.
Zaterdag is The Connection niet te zien en dit is waarom
10:05Het tweede seizoen van The Real Housewives van het Zuiden gaat op deze datum van start
08:21De TV van gisteren: Bruisende Barbara is dolenthousiast over B&B van Klaas in Winter Vol Liefde: ‘Sodeknetter’
06:47Vanavond op TV: Sergio over de grens, Flo, I Care a Lot
20:37Nicolette van Dam en Bas Smit presenteren Nederlandse versie van Love is Blind