TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Lea (Carice van Houten) en haar man Harry (Waldemar Torenstra) hebben het allemaal behoorlijk goed voor elkaar.
Ze wonen in een kast van een huis, hebben allebei een goede baan en ze bulken van het geld. Tussen de lakens zit het ook allemaal wel snor.
Het bewijs: Lea raakt in De gelukkige huisvrouw zwanger. Vreemd genoeg is dat het begin van alle ellende.
De bevalling is voor Lea een ware lijdensweg. Daarna zakt ze steeds verder weg in een postnatale depressie.
Die wordt zelfs zo erg dat ze zich moet laten opnemen in een psychiatrische inrichting.
Filmtechnisch zit deze verfilming van de gelijknamige bestseller van Heleen van Royen prima in elkaar en het acteerwerk mag er ook wezen.
Vooral Carice van Houten overtuigt in De gelukkige huisvrouw. Zij brengt haar grappige dialogen droog en met flair.
Van Houten vertelde ooit in een interview dat ze het liefst acteert zonder woorden. Dat zij dit kunstje goed beheerst, is te zien in de ingetogen scènes, hier maakt ze de meeste indruk.
Niet voor niks won Carice het Gouden Kalf voor beste actrice.
Alle genomineerden voor de Gouden Televizier-Ring 2026 op een rij
19:35Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
19:30De drie genomineerden voor de Televizier-Ring Impact 2026 zijn bekend
19:20Dit zijn de drie genomineerden voor de Gouden Televizier-Ring 2026
15:23Vanaf deze datum kijk je weer wekelijks naar De Top 4000 Muziekquiz met Gijs Staverman