TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Lea (Carice van Houten) en haar man Harry (Waldemar Torenstra) hebben het allemaal behoorlijk goed voor elkaar.
Ze wonen in een kast van een huis, hebben allebei een goede baan en ze bulken van het geld. Tussen de lakens zit het ook allemaal wel snor.
Het bewijs: Lea raakt in De gelukkige huisvrouw zwanger. Vreemd genoeg is dat het begin van alle ellende.
De bevalling is voor Lea een ware lijdensweg. Daarna zakt ze steeds verder weg in een postnatale depressie.
Die wordt zelfs zo erg dat ze zich moet laten opnemen in een psychiatrische inrichting.
Filmtechnisch zit deze verfilming van de gelijknamige bestseller van Heleen van Royen prima in elkaar en het acteerwerk mag er ook wezen.
Vooral Carice van Houten overtuigt in De gelukkige huisvrouw. Zij brengt haar grappige dialogen droog en met flair.
Van Houten vertelde ooit in een interview dat ze het liefst acteert zonder woorden. Dat zij dit kunstje goed beheerst, is te zien in de ingetogen scènes, hier maakt ze de meeste indruk.
Niet voor niks won Carice het Gouden Kalf voor beste actrice.
Daniël Arends legt werkzaamheden voorlopig neer na hartinfarct
16:58Arie deelt veelbelovende update na B&B Vol Liefde-reünie
15:49Bekende influencer duikt op in De Bondgenoten: 'Dit gaat heel moeilijk worden'
14:27Humberto Tan reageert op mediastorm na babynieuws: 'Jeetje mina'
13:50Barry Atsma strikt sterrencast mét Noortje Herlaar voor nieuwe Videoland-serie