TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Steven Spielberg was pas 26 jaar toen hij zijn eerste speelfilm maakte. Het talent van de regisseur is in deze strakke thriller, die precies 90 minuten klokt, al goed te herkennen.
Met Duel vertelt Spielberg een eenvoudig verhaal, dat op ongeveer eenzelfde manier spanning oproept als zijn latere kaskraker Jaws.
David Mann (Dennis Weaver) is met de auto op weg naar een afspraak als er een grote, vieze, roestige vrachtwagen opdoemt die niet meer verdwijnt. Hij blijft niet alleen achter David aanrijden, hij probeert hem ook af te snijden en van de weg te drukken.
Het is het begin van een gevaarlijk kat-en-muisspel dat naarmate de autorit vordert steeds smeriger vormen aanneemt.
Spielberg bouwt in dit redelijk simpele verhaal de spanning perfect op met behulp van de juiste muziek en prachtig camerawerk.
Steven Spielberg haalde zijn inspiratie voor Duel bij Japanse horrorfilms. Volgens hem is de vrachtwagen in de film zijn versie van een Godzilla-achtig filmmonster.
De acteur die de vrachtwagenchauffeur speelde vroeg aan Spielberg waarom zijn personage David zo graag van de weg wilde rijden.
Het antwoord van de regisseur: "Je bent gewoon een enorme klootzak."
Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op dinsdag
14:56De streamingtip van de week: The Verdict of Michael Jackson op Netflix
14:30De Videoland-documentaire Nachtkinderen laat langer op zich wachten
14:01De Videoland-original Vals Spel deze zomer te zien op RTL 4
13:06Terugkijken: Angela de Jong clasht met Antoinnette Scheulderman bij RTL Tonight over kinderen krijgen