TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de Tweede Wereldoorlog hebben de nazi's de demon Hellboy (Ron Perlman) opgeroepen om hen te helpen in de strijd. Het liep anders: Hellboy koos er voor om voor het goede te strijden.
In deze tweede film rond de sigaren rokende comic-held, heeft Hellboy zijn handen vol aan de boosaardige elfenprins Nuada (Luke Goss). Die wil een leger van onoverwinnelijke vechtrobots uit de mottenballen halen om de mensheid een lesje te leren.
Zoals we van regisseur Guillermo del Toro (Pan's Labyrinth) gewend zijn, is het visuele aspect tot in de puntjes verzorgd. Ook met de spanning zit het wel snor in dit geslaagde fantasy-actiespektakel.
Acteur Brian Steele droeg een nogal zwaar kostuum in Hellboy 2. Om het grote monster Wink te spelen, trok hij een pak aan dat 59 kilo woog.
Intussen liep hij ook nog op stelten, om 25 centimeter langer te lijken. Door al dat zware werk viel de acteur tijdens de opnames ruim 5 kilo af.
Zowel het eerste als het tweede deel van Hellboy was een groot succes. Het wachten was dan ook op deel 3, maar na een hoop schijnbewegingen kwam dat er uiteindelijk toch niet.
Wel verscheen in 2019 de reboot Hellboy. In deze herverfilming speelt David Harbour (bekend als agent Jim Hopper in de tv-serie Stranger Things) de bekende rode duivel.
De TV van gisteren: Floortje naar het einde van de wereld pakt de winst op primetime
07:00GTST Spoilers - maandag 2 t/m donderdag 5 februari 2026
06:47Vanavond op TV: Onbekend en wereldberoemd: Gebroeders van Lymborch, Het roer om, Hunter Killer
22:40Noa Vahle eerlijk over 'bewijsdrang' en kritiek op Linda de Mol en Hélène Hendriks
19:33Hila Noorzai en regisseur Nicolette Bloemberg doen bij Pauw & De Wit hun verhaal over offline halen Hila voorbij de Taliban