TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Joey (Yfendo van Praag) is vijftien. De afgelopen twee jaar heeft hij met zijn broertje bij zijn tante gewoond.
Hun moeder kon in die tijd niet voor hen zorgen. In I Don’t Wanna Dance keren Joey en zijn broertje terug naar haar huis.
Moeder Daphne (Romana Vrede) lijkt haar zaakjes eindelijk op orde te hebben. Haar huis is opgeruimd en de koelkast is goed gevuld.
Al snel blijkt Daphne de verantwoordelijkheid toch niet helemaal aan te kunnen. Haar wietverslaving blijft haar parten spelen.
Toch blijft Joey haar door dik en dun steunen. Buitenshuis zoekt hij steeds meer de grenzen op.
Regisseur Flynn Von Kleist en hoofdrolspeler Yfendo van Praag kenden elkaar al voordat ze aan I Don’t Wanna Dance begonnen. Von Kleist maakte in 2017 een korte documentaire over Yfendo.
Omdat ik Yfendo heet vertelt eigenlijk hetzelfde verhaal als deze film. I Don't Wanna Dance is gebaseerd op Yfendo’s levensverhaal.
Toen er op de laatste draaidag van de documentaire tijd over was, vroeg Von Kleist of Yfendo en zijn moeder een scène wilden spelen waarin ze zich verzoenden. Het ‘moment van magie tussen feit en fictie’, zoals de regisseur het in een interview met de VPRO-gids noemt, vormde het uitgangspunt voor deze speelfilm.
De knock-outfase van het WK voetbal gaat van start met Zuid-Afrika - Canada. Het is voor het eerst dat een WK een zestiende finale kent, waardoor deze wedstrijd meteen een historische primeur is. De aftrap is om 21.00 uur in het Los Angeles Stadium.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
12:47Zus van Victor Vlam openhartig in Mischa en de Mannen die het Beter Weten: 'Heel erg van geschrokken'
11:52Hier kun je de duetten uit de halve finale van Stars on Stage terugkijken
11:05WK-optreden Orgel Joke alléén als Oranje wint van Marokko: 'Hoop dat niet alles voor niks is geweest'
10:20De TV van gisteren: halve finale Stars on Stage bezorgt kijkers zelfs in tropische hitte kippenvel