TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Joey (Yfendo van Praag) is vijftien. De afgelopen twee jaar heeft hij met zijn broertje bij zijn tante gewoond.
Hun moeder kon in die tijd niet voor hen zorgen. In I Don’t Wanna Dance keren Joey en zijn broertje terug naar haar huis.
Moeder Daphne (Romana Vrede) lijkt haar zaakjes eindelijk op orde te hebben. Haar huis is opgeruimd en de koelkast is goed gevuld.
Al snel blijkt Daphne de verantwoordelijkheid toch niet helemaal aan te kunnen. Haar wietverslaving blijft haar parten spelen.
Toch blijft Joey haar door dik en dun steunen. Buitenshuis zoekt hij steeds meer de grenzen op.
Regisseur Flynn Von Kleist en hoofdrolspeler Yfendo van Praag kenden elkaar al voordat ze aan I Don’t Wanna Dance begonnen. Von Kleist maakte in 2017 een korte documentaire over Yfendo.
Omdat ik Yfendo heet vertelt eigenlijk hetzelfde verhaal als deze film. I Don't Wanna Dance is gebaseerd op Yfendo’s levensverhaal.
Toen er op de laatste draaidag van de documentaire tijd over was, vroeg Von Kleist of Yfendo en zijn moeder een scène wilden spelen waarin ze zich verzoenden. Het ‘moment van magie tussen feit en fictie’, zoals de regisseur het in een interview met de VPRO-gids noemt, vormde het uitgangspunt voor deze speelfilm.
Op maandag 15 juni staan er opnieuw vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal. Spanje en België beginnen aan hun toernooi, terwijl later in de nacht ook Uruguay en Iran in actie komen.
Samenvatting Nederland - Japan WK voetbal 2026 (zonder spoilers)
08:08De TV van gisteren: 'Het is maar goed dat Johan Derksen geen zoon heeft'
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Huizenruilers, Jurassic Park
10:36Terugkijken: bekijk de hoogtepunten van Brazilië - Marokko (video)
09:55Hélène Hendriks sneert naar RTL Tonight: 'Compilatie van hoogtepunten...' (video)