TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jean Gabin was danser, zanger, oorlogsheld en zeer verdienstelijk acteur. Hij won de prijs voor beste acteur op het Filmfestival van Venetië en de Berlinale. Hoog tijd voor een documentaire over de bijzondere Gabin.
De documentaire Un français nommé Gabin gaat over het bijzondere leven van de Fransman. Over zijn kinderdromen, zijn 95 films, de meest mythische kussen, zijn karakter en zijn charisma.
Een van zijn internationaal bekendste rollen was die van inspecteur Maigret, maar Gabin speelde net zo makkelijk aristocraten, boeren, dieven en managers. Zijn mooiste rol speelde Gabin misschien wel in de Tweede Wereldoorlog toen hij in Noord-Afrika vocht bij de Vrije Franse Troepen van generaal De Gaulle. Voor zijn bijdrage aan de bevrijding kreeg Gabin hoge onderscheidingen: een Médaille Militaire en het Croix de Guerre. Jean Gabin overleed in 1976 op 72-jarige leeftijd aan een hartaanval.
Un français nommé Gabin, dinsdag 21 mei om 23.00 uur en Nederlands ondertiteld
Partnerbijdrage
Nederland kent genoeg dramaseries, maar sommige titels weten echt iets los te maken. Sleepers, de Videoland Original die sinds 2022 te streamen is, hoort zonder twijfel in die categorie. De serie is rauw, geloofwaardig en nét even anders dan andere Nederlandse misdaadseries en dat merk je vanaf de eerste aflevering.
Briljante Breinen stopt al na één seizoen: 'Het hing erom'
13:24Winter Vol Liefde 2026 duurt maar liefst negen weken
12:44Het vijfde seizoen van De Erfgenaam is nu al gedeeltelijk te zien bij Videoland
10:44Cheyenne Löhnen en Ingmar van den Broek verlaten GTST voor modellencarrière in Mexico
10:29Video: vreest André van Duin dat Heel Holland Bakt ook wegbezuinigd wordt?