TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jean Gabin was danser, zanger, oorlogsheld en zeer verdienstelijk acteur. Hij won de prijs voor beste acteur op het Filmfestival van Venetië en de Berlinale. Hoog tijd voor een documentaire over de bijzondere Gabin.
De documentaire Un français nommé Gabin gaat over het bijzondere leven van de Fransman. Over zijn kinderdromen, zijn 95 films, de meest mythische kussen, zijn karakter en zijn charisma.
Een van zijn internationaal bekendste rollen was die van inspecteur Maigret, maar Gabin speelde net zo makkelijk aristocraten, boeren, dieven en managers. Zijn mooiste rol speelde Gabin misschien wel in de Tweede Wereldoorlog toen hij in Noord-Afrika vocht bij de Vrije Franse Troepen van generaal De Gaulle. Voor zijn bijdrage aan de bevrijding kreeg Gabin hoge onderscheidingen: een Médaille Militaire en het Croix de Guerre. Jean Gabin overleed in 1976 op 72-jarige leeftijd aan een hartaanval.
Un français nommé Gabin, dinsdag 21 mei om 23.00 uur en Nederlands ondertiteld
Na de stunt tegen Oranje wacht Marokko zaterdag alweer de volgende horde op het WK voetbal. In het Houston Stadium neemt de ploeg het op tegen Canada, dat voor eigen Noord-Amerikaans publiek maar al te graag roet in het eten gooit.
Na de stunt tegen Duitsland wacht Paraguay opnieuw een zware uitdaging op het WK voetbal. Dit keer is Frankrijk de tegenstander, een ploeg die met veel vertrouwen aan de aftrap verschijnt.
Married at First Sight krijgt voorlopig geen nieuw seizoen
16:17Saskia Belleman eerlijk over vertrek bij RTL: 'Uitgebreid met Renze gesproken'
16:06Verlaat Wouter de Winther Eva en VI voor Renze? 'Goeie klik'
14:20Jan Kooijman kreeg tevergeefs advies van Irene Moors voor Het Perfecte Plaatje op Reis: 'Uiteindelijk niks aan gehad'
11:16Verschuivingen in televisiewereld: Kirsten Westrik en Tom van 't Einde verplaatsen