TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Dit is de derde film in de reeks over de klunzige geheim agent Johnny English. Drie keer op rij haalden deze biosfilms een bedrag van zo’n 160 miljoen dollar op.
Dat heeft natuurlijk alles te maken met het charisma van de komiek Rowan Atkinson, die in de films een mix van Mr. Bean en James Bond speelt. In Johnny English Strikes Again is het hoofdmotief dat de geheim agent een tikje ouderwets is, en dus niks snapt van moderne technologie.
Het verhaal, voor zover aanwezig, gaat daar ook over. Een superschurk maakt met hacken alle Britse staatsgeheimen openbaar, en zo ook de namen van alle agenten.
English, hoewel oud en afgedankt, is de enige geheim agent wiens identiteit nog geheim is. Daarom krijgt hij de taak om de schurk te vinden.
Juist dankzij zijn ouderwetse aanpak en zijn gestuntel komt onze Johnny English daar een heel eind mee. En dat is dan weer goed voor een heel arsenaal aan gortdroge grappen.
Rowan Atkinson werd bekend als komiek. Typetjes als Mr. Bean, Blackadder en Johnny English zijn wereldberoemd.
Zijn filmdebuut maakte Atkinson in een iets serieuzere film. Hij speelde in 1983 een rolletje in de Bondfilm Never Say Never Again.
Misschien dat die ervaring met 007 hem de inspiratie gaf voor het personage Johnny English. En dus voor Johnny English Strikes Again; de film zit in ieder geval boordevol James Bondverwijzingen.
Partnerbijdrage
Kwetsbare René Froger in eerste beelden van documentaire: 'Ik kon bijna niet meer praten'
10:44Johan Derksen verdedigt 'viezige' foto met Lale Gül in Vandaag Inside
09:50De TV van gisteren: lof voor openhartige Edson da Graça in Carrie op Vrijdag
08:48Acteur en programmamaker Maarten Spanjer (73) overleden: 'Hij kon niet meer'
06:47Vanavond op TV: Beste zangers, Make up your mind: Musical special, The Rock