TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In het jaar 2054 worden er in Washington geen moorden meer gepleegd. De politie heeft toekomstvoorspellers in dienst die moorden voorzien. Een speciale politie-eenheid pakt de verdachten op voordat ze hun misdaad kunnen begaan.
John Anderton (Tom Cruise) is lid van zo'n eenheid. Hij doet zijn werk zonder zich bezig te houden met ethische dilemma's die het arresteren van (nog) onschuldige mensen met zich meebrengt.
Tot hij een voorspelling onder ogen krijgt waarin hij zelf als toekomstige moordenaar wordt aangeduid. Anderton gelooft de voorspelling niet, maar hij heeft nu wel zijn collega's achter zich aan.
Tussen de bedrijven door moet hij proberen te voorkomen dat de voorspelling uitkomt. Steven Spielberg verfilmt met Minority Report (2002) een kort verhaal van sciencefictionschrijver Philip K. Dick.
Voor Minority Report werkte Steven Spielberg samen met vele technici en wetenschappers om met hen de toekomst te bespreken. Want hoe ziet de wereld eruit in 2054?
Wat vooral opvalt is dat de personages in de film volop touchscreens gebruiken, dat ze swipen van het ene naar het andere scherm en dat ze met hun vingers kunnen in- en uitzoomen. Inmiddels maken wij al jaren gebruik van deze technieken, maar in 2002 was het nog toekomstmuziek.
De serie Swanenburg is nu ook te zien op Videoland
10:22Familie Gillis: Massa Is Kassa binnenkort terug en dit kan je allemaal verwachten
10:08Temptation Island Spanje loopt he-le-maal uit de hand en gast gooit tablet van een berg
08:12De TV van gisteren: De Verraders sluit de aflevering af met ‘zieke plottwist’
20:41Volgers hadden gelijk: Astrid Kersseboom is de verteller van The Passion