TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Kolonel Winter (James Gandolfini) zwaait de scepter in de zwaarbewaakte militaire gevangenis The Castle. Hier ontvangt hij de veelvuldig onderscheiden generaal Eugene Irwin (Robert Redford).
Generaal Irwin draait de cel in omdat hij in een oorlogssituatie een gevechtsorder heeft genegeerd. Aanvankelijk kijkt Winter vol ontzag naar Irwin.
Een man met zo'n indrukwekkende staat van dienst verdient respect, ook als hij in het gevang belandt.
Irwin valt van zijn voetstuk als hij een snedige opmerking maakt over Winters verzameling militaire memorabilia en andere oorlogsparafernalia. De gevangenisdirecteur heeft vanaf dat moment ernstig de pik op de generaal, maar die laat het niet erbij zitten.
Samen met een stel medegevangenen bereidt hij een opstand voor. Daarbij moeten ze de tot de tanden toe bewapende bewakers bestrijden met middeleeuwse wapens.
Sopranos-acteur James Gandolfini twijfelde lang of hij de rol van kolonel Winter wel wilde spelen. Hij begreep het script van The Last Castle eigenlijk niet zo goed.
Dat kwam deels omdat Gandolfini zelf nooit in het leger heeft gezeten. Hij nam de rol uiteindelijk aan vanwege de speech die Winter in de eerste versie van het script afstak.
Die speech haalde de film niet: hij sneuvelde op de montagetafel.
Zo kijk je donderdag live naar FC Sion - Ajax
13:02Jan Versteegh richt zich tot De Bondgenoten-fan Mart Hoogkamer
11:53Video: Carlo Boszhard over MAFS-pauze: ‘Goed dat we even een jaartje wachten’
11:48De 5 beste programma's om deze week te streamen
10:36Eindelijk duidelijkheid: dit is de startdatum van Boer Zoekt Vrouw