TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Bankmedewerker Stanley Ipkiss (Jim Carrey) is misschien wel aardiger dan goed voor hem is. Stanley doet altijd braaf wat mensen hem vragen of opdragen. Daardoor nemen mensen nogal eens een loopje met hem.
Stanley zou dat in de komedie The Mask graag anders zien. Hij zou graag wat gevatter zijn, wat minder over zich heen laten lopen.
Op een goede dag dient de oplossing zich min of meer vanzelf aan. Stanley vindt een mysterieus masker.
Als hij dat masker opzet, verandert Stanley van een timide kantoorklerk in een flamboyante, vlotgebekte groene superheld. Dat alter ego doet Stanley goed.
Als The Mask heeft hij lef, beleeft hij spannende avonturen en verovert hij Tina (Cameron Diaz).
The Mask is een creatie van striptekenaars Mike Richardson en Mark Badger. Zij lieten zich inspireren door Looney Tunes-tekenaar Tex Avery.
Dat is in The Mask goed terug te zien. Carrey raast als een wervelstorm door het beeld.
Voor het gezicht van The Mask maakten de filmmakers gebruik van Jim Carreys rubberen mimiek én een flinke snuf special effects. Dat werkte als een tierelier: de film werd een groot succes en betekende de definitieve doorbraak voor Jim Carrey en Cameron Diaz.
Presentatrice Hila Noorzai bevallen van een zoontje
07:41De TV van gisteren: Kijkers genieten van het Musical Awards Gala
22:00Rob en Sandra uit MAFS kregen dus toch nog de kans om medekandidaten te ontmoeten
22:00Danique uit MAFS staat open om weer te daten: 'Uit respect naar het programma en Kyle nog niet gedaan'
22:00Wat!? Hebben zowel Cindy als Linda uit MAFS een nieuwe liefde?