TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Huurmoordenaar Arthur Bishop (Jason Statham) is de beste in zijn vak. Hij is zo goed omdat hij zijn opdrachten altijd koelbloedig en met uiterste precisie uitvoert, zonder ooit sporen achter te laten. Die methodische werkwijze heeft hem de bijnaam The Mechanic opgeleverd.
Zijn zakelijke houding heeft Bishop ver gebracht en hij zorgt er altijd voor dat hij zakelijk blijft. Tot zijn beste vriend en leermeester Harry McKenna (Donald Sutherland) vermoord wordt. Die moord maakt het werk voor Bishop ineens persoonlijk: hij moet en zal wraak nemen op degene die zijn Harry's dood op zijn geweten heeft.
Zijn wraakgevoelens maken het voor The Mechanic al moeilijk om zo geordend en emotieloos als altijd te werk te gaan, maar het wordt nog een stapje ingewikkelder als Harry's zoon Steve (Ben Foster) hem benadert. Ook Steve wil Harry's dood wreken, maar van het huurmoordenaarsvak heeft hij geen kaas gegeten.
Dat betekent dat Bishop niet alleen zijn eigen wraakmissie heeft om zich mee bezig te houden: hij moet Steve ook nog eens de fijne kneepjes van het vak bijbrengen.
The Mechanic is een remake van de gelijknamige film uit 1972. In die wraakfilm speelde Charles Bronson de rol van Arthur Bishop. Samen met zijn hoofdrol in de Death Wish-films maakt dat Bronson zo'n beetje het boegbeeld van de wraakfilm.
Waar en wanneer is de uitslag van de PostcodeKanjer op tv te zien?
12:10De streamingtip van de week: de laatste aflevering van Stranger Things
12:00In Memoriam 2025: afscheid van Ron Brandsteder, Dieuwertje Blok en Rob de Nijs
11:13Breuk tussen Greetje en Bert krijgt plek in nieuw seizoen Urk!: 'Het was best wel heftig'
10:45Video: Linda de Mol heeft nog genoeg toekomstplannen voor tv