TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tony Scott waagde zich in 2009 aan de remake van de klassieker The Taking of Pelham One Two Three uit 1974. Voor de hoofdrollen deed hij een beroep op Denzel Washington en John Travolta. Mannen in Hollywood aan wie je de betere actiefilm wel kunt overlaten.
In The Taking of Pelham 123 speelt Denzel Washington een toezichthouder bij de New Yorkse metro. Het leven van deze Walter Garber staat op zijn kop als een bende een van de metro’s kaapt.
Walter moet onderhandelen met Bernard Ryder (John Travolta). Deze leider van een zwaargewapende criminele bende dreigt alle passagiers te vermoorden als de autoriteiten zijn losgeldeis niet inwilligen. Garber krijgt slechts een uur de tijd om de overdracht van dat losgeld te regelen.
Walter wil 'zijn' passagiers koste wat kost in veiligheid te brengen. Om dat voor elkaar te krijgen, gebruikt hij zijn uitgebreide kennis van het New Yorkse metrostelsel. Maar of dat genoeg is om Ryder om de tuin te leiden?
Beide filmversies van The Taking of Pelham 123 zijn gebaseerd op het boek The Taking of Pelham One Two Three van John Godey. Na het succes van dat boek en de eerste film werd een bijzondere regel ingesteld.
Planners mochten geen treinen meer inplannen die om zeven voor half twee (01.23 in de nacht of de middag) vanaf station Pelham vetrekken. Dat verbod is inmiddels ingetrokken, maar uit bijgeloof plannen de roosteraars op dat tijdstip nog steeds geen treinen in.
Mocht je na de vele realityshows die ons land inmiddels rijk is nog steeds geen genoeg kunnen krijgen van dit genre dan hebben wij de perfecte kijktip voor je.
Winter Vol Liefde-Robin geniet nog altijd van bijzondere band met zijn dates
10:11Duitse hitserie met Gaite Jansen krijgt Nederlandse tv-première
09:43Liefdesleven van B&B Vol Liefde-Iris toch iets minder rooskleurig: 'Ik weet het niet met hem'
08:23De TV van gisteren: B&B Vol Liefde-fans smullen van terugblik in Hoe Is Het Nu Met?-aflevering
06:47Vanavond op TV: De slimste mens België, Tineke Schouten: De Schouten schoenen aan, The Eagle