TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In zijn vierde missie krijgt James Bond (Sean Connery) het flink voor zijn kiezen. 007 moet proberen een kernoorlog te voorkomen.
Hoe dat precies zit? Schurk Emilio Largo (Adolfo Celi) laat namens misdaadsyndicaat SPECTRE een Brits legervliegtuig kapen. Dat klinkt op zich niet heel erg, tot je hoort wat de Vulcan-bommenwerper aan boord had: twee kernbommen. Largo eist van de NAVO honderd miljoen pond in diamanten. Krijgt hij die edelstenen niet, dan vuurt hij de bommen af op Amerika en Groot-Brittannië. Tijd voor 007 om in actie te komen. Hij gaat naar de Bahama's om uit te vogelen hoe hij Largo en SPECTRE kan stoppen. Daar is het goed duiken, dus dat doet Bond dan ook. Dames in bikini, haaien en onderwatergevechten met harpoenen zijn dan ook belangrijke onderdelen van Thunderball.
Om ervoor te zorgen dat Sean Connery niets zou overkomen tijdens de opnames van Thunderball gebruikte regisseur Terence Young doorzichtige plastic schermen. Door die schermen konden de haaien in alle onderwaterscènes de acteur niet bereiken. Tenminste, dat was de bedoeling. Omdat de schermen maar een meten hoog waren, konden de haaien er zonder al te veel moeite overheen zwemmen. De shots waarin Connery bang kijkt zijn dan ook echt. Volgens Young is dat zijn reactie op haaien die dichterbij komen dan de acteur prettig vindt. Die ervaring weerhield Sean Connery er niet van om dezelfde film nog een keer te maken. Never Say Never, een onofficiële Bondfilm uit 1983, is een remake van Thunderball.
Jan Slagter over het vertrek van Martine van Os bij Tijd voor MAX: 'We hopen dat ze in de toekomst nog iets voor ons kan doen'
10:06Dit zijn de bakkers van het veertiende seizoen van Heel Holland Bakt
10:00Dyantha Brooks staat opnieuw een moeder bij in Vier Handen op Eén Buik: 'Wil er zo onbevangen mogelijk instappen'
08:39Relatie De Bondgenoten-Ian en vriendin Gaby voorbij na vertrek uit de loods
08:13De TV van gisteren: Kijkers vol lof over Dwars door de Pyreneeën