TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het begint allemaal nog zo onschuldig met een nachtelijke videochatsessie tussen zes vrienden. Die mondt uit in een nachtmerrie wanneer hun klasgenoot Laura Barns ze allemaal tegelijk een bericht stuurt.
Dat is gek: Laura heeft een jaar geleden zelfmoord gepleegd. De tieners denken dat het een misplaatste grap is, dat ze te maken hebben met een internettrol.
Maar al snel gebeuren er in Unfriended dingen die niet te verklaren zijn. Zo vallen er doden en onthult 'Laura' geheimen die eigenlijk niemand kan weten.
Is er dan toch iets bovennatuurlijks aan de hand?
De scènes waarin de acteurs te zien zijn achter hun computerschermen, zijn in één keer opgenomen. De verschillende acteurs zaten ook daadwerkelijk achter echte computers, in hetzelfde pand, toen ze werden gefilmd.
De acteurs moesten veel improviseren. Ze wisten van tevoren niet wat ze precies te zien zouden krijgen op hun computerschermen.
Bijkomend voordeel van die aanpak: het is supergoedkoop filmen. Unfriended kostte alles bij elkaar maar een miljoen dollar.
Alleen al in Amerika bracht de film dik dertig miljoen dollar op. Wereldwijd staat de teller op het dubbele.
Niet zo gek dat er een vervolg kwam. In 2018 verscheen Unfriended: Dark Web.
Eva Jinek verrast NOS Jeugdjournaal-presentatoren met Ere Zilveren Nipkowschijf 2026
15:24Op deze datum is het nieuwste seizoen van Echte Gooische Moeders te zien
14:10Cornald Maas doet opvallende onthulling over Songfestival-commentaar met Jan Smit
13:32Familie Bakhcha neemt afscheid van Een Huis Vol
13:31Video: Roland in tranen door verloren finale in De Bondgenoten