TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het begint allemaal nog zo onschuldig met een nachtelijke videochatsessie tussen zes vrienden. Die mondt uit in een nachtmerrie wanneer hun klasgenoot Laura Barns ze allemaal tegelijk een bericht stuurt.
Dat is gek: Laura heeft een jaar geleden zelfmoord gepleegd. De tieners denken dat het een misplaatste grap is, dat ze te maken hebben met een internettrol.
Maar al snel gebeuren er in Unfriended dingen die niet te verklaren zijn. Zo vallen er doden en onthult 'Laura' geheimen die eigenlijk niemand kan weten.
Is er dan toch iets bovennatuurlijks aan de hand?
De scènes waarin de acteurs te zien zijn achter hun computerschermen, zijn in één keer opgenomen. De verschillende acteurs zaten ook daadwerkelijk achter echte computers, in hetzelfde pand, toen ze werden gefilmd.
De acteurs moesten veel improviseren. Ze wisten van tevoren niet wat ze precies te zien zouden krijgen op hun computerschermen.
Bijkomend voordeel van die aanpak: het is supergoedkoop filmen. Unfriended kostte alles bij elkaar maar een miljoen dollar.
Alleen al in Amerika bracht de film dik dertig miljoen dollar op. Wereldwijd staat de teller op het dubbele.
Niet zo gek dat er een vervolg kwam. In 2018 verscheen Unfriended: Dark Web.
Verklapt Merel Ek hier stiekem de winnaar van Het Perfecte Plaatje 2026?
10:00Joep van Deudekom: 'Dit is de relevantste talkshow van dit moment'
09:43Mart Hoogkamer reageert op alle reacties na optreden bij Eva Jinek: 'Het voelde magisch'
09:38Marjolein raakt De Bondgenoten-kijkers met aangrijpend levensverhaal
09:15Yvon Jaspers voorlopig uit de running: 'Wacht op een operatie'