TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het begint allemaal nog zo onschuldig met een nachtelijke videochatsessie tussen zes vrienden. Die mondt uit in een nachtmerrie wanneer hun klasgenoot Laura Barns ze allemaal tegelijk een bericht stuurt.
Dat is gek: Laura heeft een jaar geleden zelfmoord gepleegd. De tieners denken dat het een misplaatste grap is, dat ze te maken hebben met een internettrol.
Maar al snel gebeuren er in Unfriended dingen die niet te verklaren zijn. Zo vallen er doden en onthult 'Laura' geheimen die eigenlijk niemand kan weten.
Is er dan toch iets bovennatuurlijks aan de hand?
De scènes waarin de acteurs te zien zijn achter hun computerschermen, zijn in één keer opgenomen. De verschillende acteurs zaten ook daadwerkelijk achter echte computers, in hetzelfde pand, toen ze werden gefilmd.
De acteurs moesten veel improviseren. Ze wisten van tevoren niet wat ze precies te zien zouden krijgen op hun computerschermen.
Bijkomend voordeel van die aanpak: het is supergoedkoop filmen. Unfriended kostte alles bij elkaar maar een miljoen dollar.
Alleen al in Amerika bracht de film dik dertig miljoen dollar op. Wereldwijd staat de teller op het dubbele.
Niet zo gek dat er een vervolg kwam. In 2018 verscheen Unfriended: Dark Web.
Partnerbijdrage
Advent dag 24 I Win 2x2 bioscooptickets voor Vue Cinemas
14:41Sleepers krijgt een vierde en laatste seizoen
14:14De topserie Dag & Nacht krijgt een vierde seizoen!
13:43Eva Jinek sluit 2025 af met twee leuke specials
13:13Kijkers Een Huis Vol ergeren zich aan familie Bakhcha