TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Als regisseur Paul Feig in 2014 aankondigt dat hij een remake gaat maken van de jaren 80-klassieker Ghostbusters, zijn de fans van het origineel niet meteen onverdeeld enthousiast. Waarom wil Feig zo nodig tornen aan het origineel uit 1984? Wat kan hij er aan toevoegen?
Het kan – volgens een deel van de fans althans – nog erger dan 'gewoon' een remake van hun favoriete film. Feig kondigt aan dat de nieuwe Ghostbusters een bijna volledig vrouwelijke cast zal krijgen.
Als de film in 2016 uitkomt, gaat het meer over 'die vrouwen' dan over de film zelf. Een klein, maar luidruchtig groepje fans domineert de discussie over Ghostbusters: de woede over het feit dat vrouwen de hoofdrol spelen in 'hun' film kent geen grenzen.
Dat is zonde. Deze remake is niet zo goed als het – geniale – origineel, maar dat kon je ook niet verwachten.
Bovendien ligt dat zeker niet aan de hoofdrolspeelsters: Saturday Night Live-coryfeeën Kristen Wiig, Melissa McCarthy, Leslie Jones en Kate McKinnon zijn heerlijk op dreef als wetenschappers-die-geestenjagers-worden. Dat de film af en toe niet werkt, ligt vooral aan het wat rammelende scenario.
Voor de liefhebbers van de originele Ghostbusters-films: Bill Murray en zijn medespokenjagers Dan Aykroyd en Ernie Hudson hebben alle drie een klein gastrolletje in deze remake.
Harold Ramis is de enige originele Ghostbuster die niet acteer in de film: hij overleed in 2014.
Toch komt ook hij even voorbij. Vlak bij het kantoor van Erin (Kristen Wiig) op de universiteit staat een borstbeeld van Ramis.
Dit programma vervangt Miljoenenjacht op SBS6
09:14Pauw & De Wit ook naar de vrijdag- én zaterdagavond?
08:40Hélène Hendriks: 'Ik lig liever naast Pieter Cobelens dan naast Arie Boomsma'
08:01De TV van gisteren: Raven van Dorst geprezen voor opvallend gespek in Nachtdieren USA
16:51RTL trekt officieel stekker uit RTL Tonight, maar: 'Zender geeft kijkers de schuld'