TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het overlijden van Aiello werd door zijn familie bevestigd.
Aiello werd in 1933 geboren in New York en groeide uit tot één van de meest geliefde 'character actors' van zijn generatie. Vanwege zijn imposante voorkomen en kenmerkende, raspende stemgeluid viel hij zelfs in de kleinste rollen nog op. Toch was acteren nooit een logische keuze voor Danny die jarenlang de kost verdiende als buschauffeur tot hij ontdekt werd.
Hij maakte zijn filmdebuut in 1973 met een klein rolletje in Bang the drum slowly, een honkbaldrama met Robert DeNiro. Maar hij werd pas echt bekend door zijn rol in The Godfather II waar hij als maffioso Tony Rosato de historische zin "Michael Corleone says hello" uitsprak.
In de jaren 70 en 80 werkte Aiello met sterren als Woody Allen, Paul Newman en Cher in films als The purple rose of Cairo, Fort Apache: The Bronx en Moonstruck. Maar zijn rol als pizzabakker Sal in de Spike Lee film Do the right thing leverde hem een Oscar op.
Een minder bekend wapenfeit van Danny is de clip van de Madonna klassieker Papa don't preach waarin hij de rol van de voorgenoemde vader op zich nam.
Aiello was sinds 1955 getrouwd met zijn vrouw Sandy, samen hebben ze vier kinderen.
Martien Meiland laat familie schrikken met make-over
06:47Vanavond op TV: De hofkar, vtwonen weer verliefd op je huis, Baywatch
11:33Oos Kesbeke heeft de smaak van fotografie te pakken
10:26Presentator Welmoed Sijtsma moeder geworden: 'Nog nooit zo verliefd geweest'
10:04Eerbetoon aan Loretta Schrijver in eerste aflevering The Masked Singer