TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
In Goede Tijden, Slechte Tijden vertolkte Heinke de rol van Helen Helmink.
Heinke studeerde af aan de toneelacademie in Maastricht en was betrokken bij meerdere toneelgezelschappen. Het grote publiek maakte echter kennis met haar op de televisie. In 1969 dook ze bijvoorbeeld op in de serie Floris, waarvoor heel Nederland in die tijd thuis bleef.
Ook in Soldaat van Oranje en Dagboek van een Herdershond was Heinke te zien. Een van haar grootste rollen was die van Helen Helmink in Goede Tijden, Slechte Tijden. Heinke speelde de rol van 1992 tot 1998, totdat haar personage naar Canada emigreerde.
Meer recent speelde ze kleinere rollen, in onder andere Gooische Vrouwen (2006) en Flikken Maastricht (2022). Haar laatste rol was in de film Casa Coco (2022), met onder andere Richard Groenendijk, Gerard Cox en Joke Bruijs. Het overlijden van Bruni Heinke werd woensdag bekendgemaakt door haar naasten. 'De laatste scène is gespeeld. Ze heeft haar eigen einde geschreven,' meldt de familie. Heinke overleed, na een ziekbed, aan de gevolgen van kanker. Komend weekend vindt de uitvaart van Heinke in besloten kring plaats.
Bekijk hieronder een fragment van Goede Tijden, Zomer Tijden, waarin Froukje de Both terugblikt met Bruni Heinke op haar tijd bij Goede Tijden, Slechte Tijden:
Kees van der Spek haalt uit naar critici: 'Wij zijn geen arrestatieteam'
14:06Nieuwe gezichten en oude problemen: Dit zijn de eerste beelden van Medisch Centrum West
13:33Deze zeven BN'ers worden getipt voor Wie is de Mol? en ook de locatie lijkt bekend
11:24Shownieuws: dit zijn de vervallen huizen van Emile Ratelband in Arnhem
09:58De Bogaartjes laten zich uit over De Hanslers na familieruzie