TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Voor Cornald is het op zijn beurt de twintigste keer dat hij het Songfestival becommentarieerd.
Jacqueline omschrijft het feit dat ze gevraagd is als 'een grote eer'. "Ik vond het direct een heel goed idee. Mijn leven draait al zo lang ik me kan herinneren om muziek en liedjes in welke vorm dan ook."
De zangeres volgt het liedjesfestijn al jaren. "Ik gaf vrolijk commentaar, maar dan thuis vanaf de bank. Extra bijzonder dus om het dit jaar vanuit Malmö te mogen doen naast Cornald, ik kijk er enorm naar uit!”
Cornald kijkt uit naar de samenwerking. "Ze is heel muzikaal, heeft -weet ik dankzij de selectiecommissievergaderingen- een open vizier, kan goed analyseren, volgt het songfestival al jaren, en, ook mooi: voor het eerst sinds 1977 zit er eindelijk weer een vrouw in het Nederlandse commentatorhok."
Oud-commentator Jan Smit is enthousiast over de keuze voor Jacqueline laat hij aan De Telegraaf weten. "Hartstikke goede keuze." Even later deelt hij bij Evers & Co op de radio: "Ik heb geen instemming gehad in de keuze voor mijn opvolger. Ik hoorde het net pas."
Jacqueline is voor het eerst te horen bij de eerste halve finale op 7 mei om 21.00 uur op NPO1. En ook op 9 en 11 mei tijdens de tweede halve finale en de grote finale.
De knock-outfase van het WK voetbal gaat van start met Zuid-Afrika - Canada. Het is voor het eerst dat een WK een zestiende finale kent, waardoor deze wedstrijd meteen een historische primeur is. De aftrap is om 21.00 uur in het Los Angeles Stadium.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
12:47Zus van Victor Vlam openhartig in Mischa en de Mannen die het Beter Weten: 'Heel erg van geschrokken'
11:52Hier kun je de duetten uit de halve finale van Stars on Stage terugkijken
11:05WK-optreden Orgel Joke alléén als Oranje wint van Marokko: 'Hoop dat niet alles voor niks is geweest'
10:20De TV van gisteren: halve finale Stars on Stage bezorgt kijkers zelfs in tropische hitte kippenvel