TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De loting vindt plaats in het stadhuis van Rotterdam, onder leiding van de drie presentatoren die straks ook in Ahoy staan: Edsilia Rombley, Chantal Janzen en Jan Smit. En nee, Nederland zit niet in de pot. Wij mogen met Jeangu Macrooy meteen door naar de finale op 16 mei, net zoals de grote landen (die het meest betalen) Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Spanje en Italië.
Edsilia Rombley zit nu al in de make-up.
De halve finales zijn op 12 en 14 mei en de concurrentie is moordend, want per voorronde gaan alleen de beste tien inzendingen door. De loting is daarom belangrijk, niet alleen omdat die bepaalt in welke halve finale de artiesten mogen optreden, maar ook de volgorde waarin dat gebeurt. Een plek laat in het schema is favoriet: de hoop is dat het nummer daardoor bij de telefonische stemronde vers in het geheugen zit bij de Europese stemmers.
De landen zijn verdeeld in vijf potten. Het gaat om een oneven aantal aantal deelnemers dus in een halve finale zitten straks achttien deelnemers en in de ander zeventien.
De loting is vanaf 16.10 uur live te volgen op NPO 1
Leo Alkemade bevestigt nieuw seizoen van LOL: Last One Laughing
17:36Serie Woeste Grond krijgt een speelfilm
16:26Thomas van Groningen in discussie met Johan Derksen over kritiek op afwezigheid
16:10Drummer uit The Passion laat van zich horen: 'Dit is wat het drumstel met me doet'
15:24Eerste tweeling ooit in De Bondgenoten maakt de tongen los