TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Nu de verkiezingen voor de Provinciale Staten en de waterschappen weer voor de deur staan, komt Diederik Ebbinge terug met de politieke panelquiz Kiespijn. In het programma worden diverse gasten getest op hun kennis en improvisatievermogen.
De politieke kennisquiz wordt net als in voorgaande jaren gespeeld door twee teams: links en rechts. Die teams staan onder leiding van Hanneke Groenteman en Rutger Castricum. In verschillende rondes wordt de politieke kennis van de captains en wisselende gasten getest. Onderwerpen als actualiteit, de geschiedenis van de politiek en vooroordelen daarover komen aan bod. De zwevende en zoekende kiezer wordt door de quiz op satirische wijze door de verkiezingen geloodst.
De captains zijn in iedere aflevering aanwezig en worden wekelijks bijgestaan door wisselende gasten. Onder andere Jort Kelder, Mona Keijzer, Henk Krol, Johan Fretz, Milouska Meulens, Sander Lantinga, Hannah Prins, Mei Li Vos en Sieger Sloot maken hun opwachting. Opiniepeiler Gijs Rademaker heeft een vaste rol en is degene die iedere aflevering bepaalde politieke kwesties peilt.
De verkiezingsshow van Ebbinge is op de vier zondagen voor de verkiezingen en op de zondag erna te bewonderen op televisie. De eerste aflevering van Kiespijn is te zien op zondag 19 februari om 20.25 uur op NPO3.
Nikkie de Jager was bijna duo met Cornald Maas bij Songfestival
09:03Hilarisch: Bejaard echtpaar onthult in Vandaag Inside actief seksleven: ‘Kan altijd de laatste keer wezen’
08:55El Che gaat in tegen Robert in De Bondgenoten: 'Je bent gewoon een slappe l*l'
08:48Video: Zangeres Anouk weigert auditie te doen voor selectiecommissie van het Songfestival
08:41De TV van gisteren: Eva Jinek profiteert met talkshow van witte rook uit Sixtijnse Kapel