TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Ruim 1,4 miljoen kijkers zaten gisteravond voor de buis voor de finale van Project Rembrandt. Studente Siobhán, illustrator Egon, werkzoekende Abdallah en student Freek streden om de titel.
De vier kandidaten begonnen met misschien wel de zwaarste technische opdracht ooit. De schilders werden 24 uur lang opgesloten in een zwaarbeveiligde kunstdepot om daar een meesterwerk te kopiëren op een enorm doek. De opdracht: een groot landschap met veel details.
De opdrachten werden weer beoordeeld door de vakjury, bestaande uit Pieter Roelofs (hoofd schilderkunst van het Rijksmuseum) en Raquel van Haver (kunstenares en docente).
Vijf technische opdrachten gewonnen door Egon. Dat is sowieso al een knappe prestatie. #projectRembrandt pic.twitter.com/T3a0zE2Err — Elsschot 🇪🇺🇳🇱 / 💙 🇺🇦🌻💛 (@marcelbar8) March 13, 2022
Na de technische opdracht, die gewonnen werd door Egon, was het tijd voor de grande finale. Twee maanden hadden de kandidaten om hun eigen meesterwerk te maken en te laten zien wat ze de afgelopen tijd allemaal geleerd hadden. Hun eigen werk presenteerden ze in de eregalerij in het Rijksmuseum.
De vier kunstwerken maakten veel indruk op de jury en was het volgens Raquel vrijwel onmogelijk om een keuze te maken uit de finalisten. “Het niveau was heel hoog.”
Siobhán was volgens de vakjury de beste portretschilder, maar uiteindelijk werd Egon uiteindelijk uitgeroepen tot de absolute winnaar van het derde seizoen. “Jij hebt je van illustrator en tekenaar weten te ontwikkelen tot allround schilder,” prees Pieter hem.
Dit is het meesterwerk van Siobhán!#ProjectRembrandt pic.twitter.com/urXw9ln7JN — Project Rembrandt (@RembrandtNTR) March 13, 2022
Dit is het meesterwerk van Egon!#ProjectRembrandt pic.twitter.com/d2yLDZ7UJN — Project Rembrandt (@RembrandtNTR) March 13, 2022
EGON WINT PROJECT REMBRANDT! 🏆#ProjectRembrandt pic.twitter.com/jglPeVhMi8 — Project Rembrandt (@RembrandtNTR) March 13, 2022
Egon zijn meesterwerk is vanaf vandaag te zien in het Rijksmuseum.
Voetbalfans kunnen woensdagavond hun hart ophalen. Met Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Jude Bellingham en Luka Modric verschijnen meerdere wereldsterren op het veld tijdens de vierde speeldag van het WK voetbal 2026.
Partnerbijdrage
Tina Nijkamp onderzoekt: is de stem van Caroline Tensen veranderd?
13:47Oordeel zelf: ging Rafael van der Vaart te ver met dit grapje over Japanners?
13:27Salar uit De Bondgenoten geeft duidelijkheid over relatie met Mercedes
12:19Heerlijk: Kjeld Nuis clasht met Johan Derksen bij Vandaag Inside
12:04Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op woensdag, op nieuw tijdstip