TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De Piano is een format van het Britse Channel 4 waarin amateurpianisten worden uitgenodigd om auditie te doen op treinstations (waar vaak al een piano staat voor de liefhebber). Alle genres zijn welkom en erbij zingen mag ook maar hoeft niet.
Twee bekende muzikale expert kijken in het geniep toe vanuit een kamer in de buurt. Zij kiezen van elke locatie een pianist die mee mag doen aan het slotconcert in het Concertgebouw in Amsterdam. Zelf weten de pianisten niet dat ze in aanmerking komen voor dat bijzondere optreden.
Op het eerste gezicht klinkt een show met enkel piano's misschien saai, maar het succes van de Britse serie liet zien dat dat helemaal niet hoeft. Daar waren zanger Mika en de beroemde Chinese pianist Lang Lang trouwens de juryleden. Wie bij ons de experts gaan worden, is nog niet bekend.
In Engeland werd de blinde Lucy Illingworth de winnaar van het eerste seizoen.
De Piano begint op woensdag 3 april om 20:30 uur op RTL4.
Na de openingswedstrijd van het WK voetbal 2026 staat op vrijdag 12 juni de eerste volledige speeldag op het programma. Voetbalfans kunnen zich opmaken voor twee interessante groepsduels.
'Vanaf deze datum is Grand Hotel aan Zee te zien'
12:01Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op vrijdag
09:39Anniko van Santen presenteert AVROTROS Triviant
09:21NPO en Disney+ slaan handen ineen voor Nederlandse versie van Wolven
08:57Raymond Mens reist tijdens het WK af naar Amerika voor Vandaag Inside en De Oranjezomer