TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Kinderen die opgroeiden tijdens of vlak na de Tweede Wereldoorlog blijken vaak getekend door de naweeën van die traumatische periode.
War Child startte daarom de campagne 'Doorbreek het zwijgen' waarin driekwart eeuw na dato een keur van bekende Nederlanders als Philip Freriks, Hanneke Groenteman, Sjaak Zwart, Adriaan van Dis en Jeroen Krabbé vertellen hoe de oorlogspijn hun levensloop heeft beïnvloed. Zo besloot Van Dis (73) op zijn zesde al dat hij geen kinderen wilde om hen zijn lot te besparen: opgroeien met een vader gekweld door oorlogstrauma's.
Rode draad in alle verhalen is dat er vroeger vooral gezwegen werd over de periode 1940 - 1945. De angst, woede of schaamte was te groot om er openlijk over te kunnen praten. Maar oorlogspijn is vandaag de dag nog altijd aan de orde, War Child meent dat wereldwijd 149 miljoen kinderen dezelfde trauma's oplopen. Kinderen in oorlog: 75 jaar later probeert deze crisis een gezicht te geven.
Kinderen in oorlog is vanaf zondag 17 mei te zien om 21.30 uur op SBS 6.
Bert in URK!: 'Greetje, leven met jou is soms pittig maar laten we samen oud worden'
11:47Video: De Augurkenkoning ook populair in België
10:39Wanneer is de finale van Project Dans op tv te zien?
09:39Deze koppels doen mee aan het nieuwe seizoen van Temptation Island
07:38De TV van gisteren: De Verraders-kijkers vol lof over sterke speler Milo ter Reegen