TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De planten in het gebied tussen de hete tropen en de koude polen krijgen elk seizoen met weersverandering te maken. Deze aflevering van The Green Planet gaat over de seizoenen en start in het Canadese bos, waar de suikeresdoorn na de winter tot bloei komt.
Als de knoppen zich in de lente openen en het groen weer terugkeert, klinkt ook het vertrouwde getik van een kleine specht. Het diertje weet dat na even doorhakken een zoete beloning wacht: esdoornsiroop, ook wel bekend als maple syrup. In de hete zomer is te zien hoe paardenbloemen in een wei transformeren tot een luchtige pluizenbol. Niet alle zaadjes krijgen de kans om aan hun parachuutjes naar een andere plek te waaien; de veldmuis geniet namelijk maar al te graag van deze smakelijke traktatie.
Freek Vonk spreekt de Nederlandse versie van deze documentaireserie over planten in. In het origineel is die taak weggelegd voor de inmiddels 96-jarige sir David Attenborough. De bioloog en televisiemaker vertelde ET Canada dat de serie volgens hem op een belangrijk moment komt. “De wereld is opeens plantbewust geworden. Tijdens mijn leven heeft er wereldwijd een revolutie plaatsgevonden in de houding ten opzichte van de natuur.” In de laatste aflevering van de serie waarschuwt Attenborough voor het uitsterven van plantensoorten. Op sociale media lieten Amerikaanse kijkers weten dat ze hierdoor tot tranen geroerd waren.
Buddy Vedder grapt: 'In zekere zin heeft Jamai zijn carrière aan mij te danken'
10:00Hélène Hendriks blikt vooruit op De Staatsloterij Show: 'Dit is levensgroot apenkooien'
09:57De TV van gisteren: veelbesproken finale The Voice of Holland ooit bezorgt RTL Tonight kijkcijferrecord
22:30Dit is de winnaar van The Voice of Holland 2026
15:04Terug van weggeweest: deze MAFS-koppels laten zien hoe het kan slagen