TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Jomanda (echte naam: Joke Damman) gaf haar healings in een evementenhal in Tiel en daar speelden zich zaken af die we nooit eerder zagen in Nederland. Flauwvallende bezoekers die spastische bewegingen maakten op de grond. Mensen die er alles voor over om aangeraakt te worden door Jomanda zodat ze genezen konden worden van hun kwalen.
Het ging mis in 2001 toen tv-persoonlijkheid Sylvia Millecam overleed aan borstkanker. Zij had de raad opgevolgd van Jomanda die haar wijsmaakte helemaal geen kanker te hebben. Toen Millecam alsnog naar een reguliere dokter ging, was het al te laat om haar te helpen.
Jomanda werd strafrechtelijk vervolgd maar nooit veroordeeld. De media-aandacht werd haar teveel en ze vluchtte naar Canada waarna er nooit meer iets van haar werd vernomen. Tot nu.
Voormalig vriendin Tineke de Nooij (80) reisde voor de documentaireserie Jomanda: Lady of the Light af naar Canada waar particulier rechercheur John Warrink het medium opspoorde. Tineke had daarna verschillende gesprekken met Jomanda.
In de documentaire komen tegenstanders van Jomanda aan het woord maar ook mensen die nog steeds volop vertrouwen hebben in het medium.
Jomanda: Lady of the Light is vanaf vrijdag 29 oktober t/m 19 november wekelijks te zien op streamingdienst Discovery+.
Kees van der Spek Ontmaskert keert op deze datum terug op tv
10:00Zo liep het negentiende seizoen van Flikken Maastricht af
09:06Dit is de winnaar van No Way Back VIPS
08:00De TV van gisteren: De Slimste Mens-kijkers op puntje van hun stoel tijdens enorm spannende finale
06:47Vanavond op TV: Flikken Maastricht, The voice of Holland, Next