TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Jomanda (echte naam: Joke Damman) gaf haar healings in een evementenhal in Tiel en daar speelden zich zaken af die we nooit eerder zagen in Nederland. Flauwvallende bezoekers die spastische bewegingen maakten op de grond. Mensen die er alles voor over om aangeraakt te worden door Jomanda zodat ze genezen konden worden van hun kwalen.
Het ging mis in 2001 toen tv-persoonlijkheid Sylvia Millecam overleed aan borstkanker. Zij had de raad opgevolgd van Jomanda die haar wijsmaakte helemaal geen kanker te hebben. Toen Millecam alsnog naar een reguliere dokter ging, was het al te laat om haar te helpen.
Jomanda werd strafrechtelijk vervolgd maar nooit veroordeeld. De media-aandacht werd haar teveel en ze vluchtte naar Canada waarna er nooit meer iets van haar werd vernomen. Tot nu.
Voormalig vriendin Tineke de Nooij (80) reisde voor de documentaireserie Jomanda: Lady of the Light af naar Canada waar particulier rechercheur John Warrink het medium opspoorde. Tineke had daarna verschillende gesprekken met Jomanda.
In de documentaire komen tegenstanders van Jomanda aan het woord maar ook mensen die nog steeds volop vertrouwen hebben in het medium.
Jomanda: Lady of the Light is vanaf vrijdag 29 oktober t/m 19 november wekelijks te zien op streamingdienst Discovery+.
Johnny de Mol is binnenkort weer te zien als presentator van De Oranjezomer
14:05Kijkers valt maar één ding op in laatste Studio Voetbal: ‘Rafael van der Vaart is knalbezopen’
12:53Tatjana Šimic bevestigt tweede seizoen van Kees Flodder
11:16Marlijn Weerdenburg onderbreekt opnames We Zijn er Bijna!: dit is waarom
10:06De Bondgenoten: Robert heeft zijn agressie niet onder controle en slaat erop los