TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Al jaren speelt André Rieu samen met zijn Johann Strauss Orkest op het Vrijthof, maar vorig jaar had zijn optreden een extra speciaal tintje: het was de honderdste keer. In André Rieu op het Vrijthof 2019 een registratie van dit jubileumconcert, waarbij de Limburgse violist zoals gewoonlijk het Vrijthof op z'n kop zette. Daarbij voerde romantiek de boventoon. Er waren walsen te horen zoals het beroemde 'An der schönen blauen Donau' en melodieën uit operettes als Im Weißen Rössl. Verder voerde Rieu de bekende 'Second Waltz' uit, waarbij driehonderd dansers over het Vrijthof walsten. Ook was er minder traditioneel werk te horen, zoals 'Hallelujah' van Leonard Cohen. Overigens is er nog geen 101e concertreeks geweest: die is een jaar uitgesteld.
Dat Rieu voor de honderdste keer zijn vioolkunsten liet horen, is niet onopgemerkt voorbijgegaan aan de Maastrichtenaren. Tijdens het concert kwam burgemeester Annemarie Penn-te Strake het podium op om 'de zoon van Maastricht' een bronzen plaquette te overhandigen die, zoals ze zei, voor eeuwig op het plein blijft liggen. Vervolgens danste ze een walsje met hem. Rieu kreeg deze blijk van waardering voor zijn voortreffelijke prestaties voor de stad, aldus de burgemeester. Op de plaquette staan onder meer de woorden 'Eus ouge bloonke bij dien glories', een regel uit het volkslied van Maastricht.
Op maandag 15 juni staan er opnieuw vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal. Spanje en België beginnen aan hun toernooi, terwijl later in de nacht ook Uruguay en Iran in actie komen.
Welmoed Sijtsma maakt overstap naar RTL en krijgt eigen late night-talkshow
11:17Zijn GTST-actrices Noa, Noa en Jolijn de opvolgers van Linda, Roos en Jessica?
10:30Zo warm wordt het zaterdag in Nederland tijdens de WK-wedstrijd tegen Zweden
10:11Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op maandag
09:35Video: Flodder-actrice Lettie Ooshoek (buurvrouw Neuteboom) overleden