TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Documentaire
Marijn Frank, bekend van Keuringsdienst van Waarde, maakte een documentaire over haar beste vriendin die een paar jaar geleden overleed aan kanker. Na de dood van Annemarie erfde Marijn haar hardloopkleren. En ondanks dat ze een ongelooflijke hekel had aan hardlopen, pakte ze de handschoen op en ging ze vol in training voor de marathon van Berlijn.
Angela schrijft dat de 2Doc Overgave 'zonder twijfel het mooiste is dat ik sinds lange tijd gezien heb', 'Omdat het helemaal niet over hardlopen gaat, maar over de diepe liefde tussen twee vriendinnen, over zelfverkozen familie, over de oneerlijkheid van het bestaan en over die ene vraag die elke ouder nachtmerries bezorgt: stel dat ik afscheid moet nemen van mijn nog veel te jonge kind.'
En ondanks dat de film over een zwaar onderwerp gaat en Angela zelfs 'een potje moest janken', is het volgens de columniste geen droevige film. 'Het gevoel waarmee je als kijker achterblijft, is dat van oneindig veel liefde en warmte.'
2Doc Overgave was dinsdagavond te zien op NPO 2 en trok daar 217.000 kijkers. Maar als je door het enthousiasme van Angela de documentaire alsnog wil zien, kan dat via NPO Start.
Omroep Max bevestigt startdatum derde seizoen Grannies of Amsterdam
14:29Mart Smeets (79) heeft medelijden met Dione de Graaff na veranderingen Avondetappe
13:41Ergernis in De Bondgenoten: 'Praat eerst een toontje lager Diederik'
13:37Eerste beelden nieuw seizoen Gooische vrouwen verklapt grote plottwist
13:14Wilfred Genee deelt voorproefje van nieuwe single 'Korreltje Zout'