TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Documentaire
Documentairemakers Hans Hermans en Martin Maat kregen een jaar lang toegang tot de normaliter afgeschermde wereld van een asielzoekerscentrum. Daaruit is de documentairereeks De Wereld in Ter Apel voortgekomen en die is in 2024 te zien bij BNNVARA.
Het tweetal filmde onder meer hoe asielzoekers op de grond moesten slapen van de wachtkamers van de IND in Ter Apel. In de vierdelige documentairereeks wordt een jaar jaar het proces gevolgd die asielzoekers doorlopen vanaf het moment dat ze zich voor het eerst melden om asiel aan te vragen tot aan het moment dat ze asiel krijgen of juist te horen krijgen dat ze Nederland moeten verlaten.
Voor de BNNVARA-reeks filmden Hermans en Maat ook in Syrië, Ethiopië, Servië en op de grens van Belarus en Polen. Ook waren ze aanwezig op het schip Geo Barents van Artsen zonder Grenzen op de Middellandse Zee. Hier waren ze getuige van pushbacks door de Libische kustwacht en filmden ze vanuit de rubberboot van de hulpverleners een zeer gecompliceerde redding van 440 vluchtelingen op een schip in nood.
De Wereld in Ter Apel is vanaf woensdag 10 januari om 22.15 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.
Partnerbijdrage
Maak je klaar voor een bloedstollend potje verstoppertje in The House of Hide & Seek. In deze nieuwe familieshow van RTL 4, gepresenteerd door Buddy Vedder en Jamai Loman, draait alles om spanning, tactiek en slim spelen.
Buddy Vedder grapt: 'In zekere zin heeft Jamai zijn carrière aan mij te danken'
10:00Hélène Hendriks blikt vooruit op De Staatsloterij Show: 'Dit is levensgroot apenkooien'
09:57De TV van gisteren: veelbesproken finale The Voice of Holland ooit bezorgt RTL Tonight kijkcijferrecord
22:30Dit is de winnaar van The Voice of Holland 2026
15:04Terug van weggeweest: deze MAFS-koppels laten zien hoe het kan slagen