TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Documentaire
Na haar succesvolle documentaire over borstimplantaten, heeft Dionne Slagter zich dit keer gebogen over ADHD-medicatie. In de docu Moordpillen? blijkt het in sommige gevallen toch niet zo onschuldig te zijn als het lijkt.
De YouTuber spreekt uit ervaring.
In het drieluik Moordpillen gaat Dionne Slagter in gesprek met mensen met ADHD. Zelf kreeg ze tien jaar geleden de diagnose ADD en gebruikt sindsdien medicatie op recept. Maar ze geeft toe soms ook wel eens een pilletje extra te nemen als ze een nachtje moet doortrekken om een deadline te halen.
Maar mag dat eigenlijk wel? En kan dat geen kwaad? Kan het ook anders? Dionne gaat daarom op onderzoek uit en is benieuwd wie ze zou zijn zonder haar medicijnen. Zo spreekt ze met lotgenoten, studenten, wetenschappers en artsen.
Naast de personen die de diagnose ADHD hebben, is het onder studenten (zonder diagnose of recept) ook een trend om ritalin te slikken als ze langer moeten doorhalen. Maar ze zijn zich er niet van bewust dat dit strafbaar is
Het is niet de eerste keer dat Dionne duikt in een onderwerp waar ze zelf veel mee te maken heeft. In 2021 kwam de docu Moordtieten uit. Toen dook ze in de wereld van borstprotheses en hoe ze vrouwen doodziek kunnen maken.
Moordpillen? is vanaf woensdag 20 december wekelijks te streamen bij BNNVARA op NPO Start en vanaf 3 januari wekelijks te zien op NPO 3.
Partnerbijdrage
Aan topvoetbal geen gebrek dit weekend. In Duitsland begint Bayern München aan een nieuw Bundesliga-seizoen en in de Premier League wacht de clash tussen Aston Villa en Arsenal. Je ziet het allemaal live op Viaplay.
RTL bevestigt een nieuw seizoen van Special Forces VIPS
13:10Er komt dus toch een livestream van De Bondgenoten
11:31Op deze datum zie je de nieuwe Nederlandse dramaserie Pro Deo met Tjitske Reidinga
10:58Make Up Your Mind komt met een special en dít is het thema
10:40De nieuwe realityserie van André Hazes is in oktober te zien