TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Volgens een Mayakalender zou de wereld in 2012 vergaan. Regisseur Roland Emmerich, dankzij Independence Day, Godzilla en The Day After Tomorrow toch een beetje de koning van de rampenfilm, zag daar wel een film in.
Dat werd 2012 (toepasselijke titel wel). De film gaat over wetenschapper Adrian Helmsley (Chiwetel Ejiofor) die zich bezighoudt met de invloed van onverwachte zonnestormen op aarde.
De gevolgen zijn volgens hem rampzalig. Helaas zijn er maar weinig mensen die Adrian geloven.
Dan breekt de hel los. Aardbevingen, vulkaanuitbarstingen, tsunami’s, allesvernietigende overstromingen; er blijft de mensheid maar weinig bespaard.
Iedereen slaat op de vlucht, op zoek naar het laatste stukje veilige aarde. Zo ook journalist Jackson Curtis (John Cusack) en zijn gezin.
2012 moet het niet hebben van zijn diepgravende karakteranalyse of van de indrukwekkende acteerprestaties. De film drijft voornamelijk op actie en special effects.
Zo ongeveer elk bekend bouwwerk gaat omver, van de Eiffeltoren tot de Golden Gate Bridge. Bioscoopbezoekers smulden van al die vernieling: 2012 bracht wereldwijd ruim 750 miljoen dollar in het laatje.
De TV van gisteren: Make Up Your Mind-kijkers zien hoe Jim net verkeerd raadt
06:47Vanavond op TV: Onze vrouw in Rio, Bestemming X, Superbad
11:53Kippenvel in Got Talent: Noortje maakt indruk met haar allereerste optreden ooit (video)
10:42Johan Derksen maakt pijnlijke vergissing bij opening VI: 'Dat is niet je vrouw?' (video)
10:00Fred van Leer verwacht al jaren dat deze BN'er meedoet aan Make Up Your Mind: 'Vorig jaar wist ik het zeker'