TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Volgens een Mayakalender zou de wereld in 2012 vergaan. Regisseur Roland Emmerich, dankzij Independence Day, Godzilla en The Day After Tomorrow toch een beetje de koning van de rampenfilm, zag daar wel een film in.
Dat werd 2012 (toepasselijke titel wel). De film gaat over wetenschapper Adrian Helmsley (Chiwetel Ejiofor) die zich bezighoudt met de invloed van onverwachte zonnestormen op aarde.
De gevolgen zijn volgens hem rampzalig. Helaas zijn er maar weinig mensen die Adrian geloven.
Dan breekt de hel los. Aardbevingen, vulkaanuitbarstingen, tsunami’s, allesvernietigende overstromingen; er blijft de mensheid maar weinig bespaard.
Iedereen slaat op de vlucht, op zoek naar het laatste stukje veilige aarde. Zo ook journalist Jackson Curtis (John Cusack) en zijn gezin.
2012 moet het niet hebben van zijn diepgravende karakteranalyse of van de indrukwekkende acteerprestaties. De film drijft voornamelijk op actie en special effects.
Zo ongeveer elk bekend bouwwerk gaat omver, van de Eiffeltoren tot de Golden Gate Bridge. Bioscoopbezoekers smulden van al die vernieling: 2012 bracht wereldwijd ruim 750 miljoen dollar in het laatje.
Jette van der Meij voelt 'vrijheid' na exit GTST: 'Ik heb het met hart en ziel gedaan'
10:47Danielle van Grondelle geeft update na dubbele botbreuk in De Verraders
10:00Dit zijn de 5 best bekeken Blind Auditions van The Voice of Holland 2026
09:28Georgina Verbaan en nog meer bekende namen voegen zich bij cast Dag & Nacht
08:33Met deze BN'ers start Johnny de Mol zijn nieuwe tv-quiz Pokerface