TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Kanker is een verschrikkelijke ziekte, en daarmee niet bepaald een onderwerp om een komische, lichtvoetige film over te maken.
En toch is dat precies wat regisseur Jonathan Levine en scenarioschrijver Will Reiser met 50/50 hebben gedaan. De titel slaat op de overlevingskansen van hoofdpersoon Adam (Joseph Gordon-Levitt), een man van 27 die te horen krijgt dat hij een tumor in zijn ruggenmerg heeft.
Tijdens zijn ziekte vindt Adam steun bij zijn beste vriend Kyle (Seth Rogen) en bij Katherine (Anna Kendrick), zijn psychologe bij het kankercentrum.
Dat 50/50 precies de juiste balans tussen humor en ernst weet te vinden is niet alleen knap, het is ook logisch: Reiser baseerde het scenario op zijn eigen ervaringen met de ziekte. Seth Rogen was de vriend die hem tijdens zijn ziekte steunde; hij speelt hier dus grotendeels zichzelf.
De acteur heeft meermaals verteld dat hij op het toilet zat toen zijn vriend hem belde om te vertellen dat hij kanker had. Hoewel hij en Wil Reiser dat een heel grappig detail vinden, besloten ze om dat toch uit de film te laten.
In deze nieuwe spelshow maakt Soy Kroon binnenkort ook zijn opwachting
09:25Oeps: SBS6 blundert en zet uitslag De Bondgenoten te vroeg online
08:53De TV van gisteren: Kijkers reageren behoorlijk wisselend op De Kerststal van Nederland
08:00Exclusief: Deze zeven BN'ers doen mee aan No Way Back VIPS 2026!
06:47Vanavond op TV: In de voetsporen van de jaren 80, Grote gezinnen, grote vakanties, John Wick: Chapter 3 - Parabellum