TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
"Ik zal ’t niet aan papa vertellen." Zonder dat de gesluierde Razieh erom vraagt, vertelt haar jonge dochtertje haar precies wat ze wil horen. De oude man voor wie Razieh zorgt moet verschoond worden, en ze twijfelde of ze dit wel mag doen; in haar geloof is het een zonde.
Het is een van de vele dilemma’s waar de personages in de prachtige Iraanse film tegenaan lopen. Het verhaal begint met onenigheid tussen de zoon van de oude man, Nader, en zijn vrouw Simin. Zij wil weg uit Iran; hij wil zijn dementerende vader niet achterlaten. Dat is voor Simin reden om een echtscheiding aan te vragen. Hun strijd om de voogdij van hun dochter zet ontwikkelingen in gang die uiteindelijk ook gevolgen hebben voor mensen om hen heen, onder wie Razieh en haar gezin.
Regisseur Asghar Farhadi, die ook het scenario schreef, is verrassend subtiel in zijn weergave van de soms dramatische gebeurtenissen. Terwijl de emoties steeds hoger oplopen, biedt hij een verhelderende blik op de menselijke verhoudingen in zijn land. Een aangrijpend drama, terecht bekroond met vele prijzen, waaronder de Oscar voor beste buitenlandse film.
Vanavond op TV: Wakker in Paraguay, De Bevers, Elysium
00:48Komende week in GTST: Hervatte hardvochtigheden en de drieste drie dagen date
18:18Nieuw seizoen Dag & Nacht is vanaf deze datum te zien
16:02Gilbert uit Winter Vol Liefde ligt slecht bij veel kijkers: 'Gevaarlijk eng mannetje'
14:23Mag de zoon van Chantal Janzen meedoen aan The Voice of Holland?