TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Britse animatiestudio Aardman werd bekend met korte filmpjes over uitvinder Wallace en zijn hond Gromit. In een van die filmpjes had een schattig schaapje een kleine rol.
Later kreeg dat schaapje, Shaun, een eigen serie en in 2015 zelfs een film: Shaun the Sheep Movie. Het knappe van de serie en die film is dat de makers een verhaal vertellen zonder dialoog te gebruiken.
Dat is ze ook in A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon weer gelukt. De film laat zien hoe een ufo landt bij de boerderij waar Shaun en zijn schapenvriendjes wonen.
En hoe Shaun en alien Lu-La vriendjes worden. De boer probeert ondertussen een slaatje te slaan uit het buitenaardse bezoek.
Dat levert een film op die zo goed in elkaar zit, dat hij leuk is voor de allerkleinsten, maar ook voor volwassenen. Zeker voor wie de verwijzingen naar films zoals E.T. en andere (sciencefiction)klassiekers herkent.
De vriendschap tussen Shaun en Lu-La lijkt op die tussen Elliott en de alien E.T. Dat is bij lange na niet de enige verwijzing in A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon.
De makers knipogen ook naar klassiekers als 2001: A Space Odyssey, Alien, Star Trek en de Britse sf-serie Doctor Who. Ook sf-klassiekers uit de literatuur komen voorbij: wie goed kijkt ziet verwijzingen naar The time machine van H.G. Wells en The hitchhiker's guide to the Galaxy.
Winter vol liefde reünie hint op vonk tussen Klaas en Elsje
10:59Dominic Seldis verklaart waarom hij nog altijd geen Nederlands spreekt: ‘Tienduizenden euro’s aan uitgegeven’
10:40Ingelaste aflevering Pauw & De Wit vanwege crisis Iran
10:00Geraldine Kemper en Eveline Stallaart blikken vooruit op Wie Is de Mol? 2026: 'Nog overweldigender dan op tv'
10:00Gerard Joling over nieuw seizoen Only Joling: 'Schrik soms van hoe kattig ik uit de hoek kan komen'