TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Martin Scorsese kreeg het zwaar te verduren toen hij The Last Temptation of Christ uitbracht, en ook Mel Gibson werd bedolven onder kritiek uit religieuze hoek voor zijn The Passion of the Christ. Al ruim honderd jaar verfilmen regisseurs Bijbelse verhalen en relletjes horen daarbij.
Darren Aronofsky staat erom bekend dat zijn films altijd ‘schuren’. Of het nu gaat om drugsgebruik in Requiem for a Dream of de zwartgallige wereld van een balletdanseres in Black Swan.
Met Noah waagt ook hij zich aan een Bijbelverhaal: dat van de ark van Noach, waarin God door middel van een zondvloed de aarde wil ontdoen van alle levende wezens.
Noach (Russell Crowe) bouwt een ark om hieraan te ontsnappen, met zijn gezin en duizenden dieren. Aronofsky gebruikte geen echte giraffes en leeuwen; alle dieren in de film zijn met de computer geanimeerd.
Russell Crowe speelt de titelrol in Noah. Hij maakte zijn personage expres onaardig. Daar had hij een goede reden voor: “Het gekke is dat veel mensen Noach een goed mens vinden, omdat hij de dieren redde. Ze vergeten wel dat hij ook de man is die alle mensen op aarde zonder pardon liet sterven.”
Tina Nijkamp: 'Wie is de Mol? is UIT en Boer Zoekt Vrouw is IN'
12:32Waar en wanneer is de uitslag van de PostcodeKanjer op tv te zien?
12:10De streamingtip van de week: de laatste aflevering van Stranger Things
12:00In Memoriam 2025: afscheid van Ron Brandsteder, Dieuwertje Blok en Rob de Nijs
11:13Breuk tussen Greetje en Bert krijgt plek in nieuw seizoen Urk!: 'Het was best wel heftig'