TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wetenschapper Jo Thornton (Helen Hunt) staat in de actiefilm Twister aan het hoofd van een team dat in Oklahoma tornado’s volgt om ze te onderzoeken.
Haar huwelijk met Bill (Bill Paxton) is op de klippen gelopen. Hij wil een scheiding zodat hij kan trouwen met zijn nieuwe vlam Melissa (Jami Gertz). Daarvoor moet Jo wel eerst de scheidingspapieren ondertekenen. Als Bill met die papieren in Oklahoma aankomt, barst het tornadoseizoen net op volle kracht los. Jo, Bill en Melissa zijn in Twister op elkaar aangewezen. De doorgewinterde storm chasers krijgen te maken met de grootste tornado’s die ze ooit hebben gezien.
Dat verhaal is in Twister eigenlijk bijzaak. Veel belangrijker zijn de wervelende actiescènes.
Daarmee zit het wel snor: de special effects waren goed voor een Oscarnominatie. Zeker voor 1996 ziet het er allemaal behoorlijk slick uit.
De opnames van Twister kwamen in 1995 een tijdje stil te liggen door de beruchte bomaanslag van Timothy McVeigh op een regeringsgebouw in Oklahoma City. Een groot deel van de filmcrew ging naar het Alfred P. Murrah Building om te helpen bij de bergingswerkzaamheden.
Partnerbijdrage
Beau neemt afscheid van RTL Tonight: 'Toch wel een beetje een bevrijding'
16:05Op deze datum zie je de registratie van Concert at Sea 2026
14:41Kaj Gorgels en Jessie Jazz Vuijk voor de tweede keer ouders geworden
14:27'Een Huis Vol pas eind van de zomer terug'
13:58Voor de startlichten uitgaan: Olav Mol en Jack Plooij blikken vooruit op elke GP