TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Amerikaanse president Marshall (Harrison Ford) keert terug uit Moskou als zijn vliegtuig Air Force One wordt gekaapt door Russische terroristen. Hij heeft net tegenover de hele wereld verkondigd dat de Verenigde Staten niet onderhandelen met terroristen.
Nu deze terroristen echter hem en zijn gezin bedreigen, staat hij voor een moeilijke keuze. De kapers, onder leiding van Ivan Korshunov (Gary Oldman), eisen dat de fascistische Generaal Radek in Moskou wordt vrijgelaten. Gebeurt dat niet, dan zullen ze elk halfuur een passagier van de Air Force One vermoorden. Marshall is echter niet voor een gat te vangen.
De oud-militair kreeg niet voor niets een eremedaille, dus de president heeft voor de terroristen een aantal trucjes in petto. Door het te laten lijken alsof hij is ontsnapt, zet Marshall hen op het verkeerde been.
Toen Air Force One uitkwam, was Bill Clinton president van Amerika. Hij heeft de film minstens twee keer gezien: hij vond hem zo goed, dat hij hem tijdens persconferenties prees.
Clinton had wel een puntje van kritiek: de echte Air Force One had volgens hem geen achterlaadklep of ontsnappingcapsules. Regisseur Wolfgang Petersen opperde dat toekomstige modellen deze veiligheidsfuncties wel zouden moeten hebben.
Stefan de Walle blijft cryptisch over reden achter vertrek als adviseur van de Sint
08:51GTST-fans speculeren erop los na mysterieuze video: 'Wie komt er terug?'
08:22De TV van gisteren: De Bondgenoten-kijkers raken niet uitgepraat over Angela
06:47Vanavond op TV: Boerderij Van Dorst, Scam alert: Trap er niet in!, Inferno
16:45Hélène Hendriks maakt acteerdebuut met rol in nieuwe film