TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Amerikaanse president Marshall (Harrison Ford) keert terug uit Moskou als zijn vliegtuig Air Force One wordt gekaapt door Russische terroristen. Hij heeft net tegenover de hele wereld verkondigd dat de Verenigde Staten niet onderhandelen met terroristen.
Nu deze terroristen echter hem en zijn gezin bedreigen, staat hij voor een moeilijke keuze. De kapers, onder leiding van Ivan Korshunov (Gary Oldman), eisen dat de fascistische Generaal Radek in Moskou wordt vrijgelaten. Gebeurt dat niet, dan zullen ze elk halfuur een passagier van de Air Force One vermoorden. Marshall is echter niet voor een gat te vangen.
De oud-militair kreeg niet voor niets een eremedaille, dus de president heeft voor de terroristen een aantal trucjes in petto. Door het te laten lijken alsof hij is ontsnapt, zet Marshall hen op het verkeerde been.
Toen Air Force One uitkwam, was Bill Clinton president van Amerika. Hij heeft de film minstens twee keer gezien: hij vond hem zo goed, dat hij hem tijdens persconferenties prees.
Clinton had wel een puntje van kritiek: de echte Air Force One had volgens hem geen achterlaadklep of ontsnappingcapsules. Regisseur Wolfgang Petersen opperde dat toekomstige modellen deze veiligheidsfuncties wel zouden moeten hebben.
De TV van gisteren: Nationale Dodenherdenking op de Dam trekt bijna 2 miljoen kijkers
07:00GTST Spoilers - maandag 11 t/m donderdag 14 mei 2026
21:30Dit vinden kijkers van het nieuwe SBS6-programma The Moneymakers
15:09Familie Kraan uit Een Huis Vol verwelkomt tiende kind
14:14Flikken Rotterdam-actrice Ortál Vriend is zwanger