TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De hond is de trouwste vriend van de mens, maar dat is niet altijd zo geweest; de wolf was in de oertijd een vijand van de oermens.
In dit prehistorische avontuur zet een tiener de eerste stap naar een levenslange verbintenis. Alpha speelt zich af tijdens de laatste ijstijd, zo’n twintigduizend jaar geleden.
Als zoon van de dorpsleider moet Keda (Kodi Smit-McPhee) zich tijdens de levensgevaarlijke bizonjacht bewijzen, maar dat gaat mis. Na een val in een ravijn blijft hij alleen en gewond achter. Keda moet de gevaarlijke tocht terug naar het dorp in z’n eentje ondernemen. Overlevingskans: zeer klein.
Maar nadat hij tijdens een gevecht met een roedel wolven een van de dieren verwondt, ontstaat langzaamaan een band tussen mens en wolf die hun beider levens kan redden.
Hoofdrolspeler Kodi Smit-McPhee heeft blauwe ogen. In Alpha draagt hij bruine contactlenzen. Daar is een goede reden voor: 20.000 jaar geleden hadden mensen nog geen blauwe ogen, die kleur is pas later geëvolueerd.
De wolven die je in de film ziet zijn geen echte wolven. Het zijn kruisingen tussen een wolf en een Tsjechoslowaakse wolfhond met een snufje computeranimatie.
We moesten er een jaar geduld voor hebben, maar nu kunnen we dan eindelijk genieten van de nieuwe reeks Haantjes op Netflix.
Terugkijken: de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival 2026
08:42De TV van gisteren: Pijnlijke kijkcijfers voor eerste halve finale Eurovisie Songfestival
22:32Kijkers enthousiast over Songfestival-commentaar Henry Schut en Jeroen Kijk in de Vegte
15:09Dit is wanneer het nieuwe seizoen van De Slimste Mens start
14:20De makelaars van de Nederlandse Million Dollar Listing zijn bekend