TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Bij het kijken naar American Honey dringt de vergelijking met Jack Kerouacs klassieke roman On the road zich op. Net als hoofdpersoon Sal Paradise in dat boek trekken de hoofdpersonen dwars door Amerika.
Ze werken, feesten en flirten net als Sal dat deed. Regisseur Andrea Arnold geeft een moderne, geheel eigen draai aan dat gegeven.
De film volgt tiener Star (Sasha Lane). Ze is net van huis weggelopen en sluit zich aan bij een groep jongeren die in heel het land huis-aan-huis tijdschriftabonnementen verkoopt.
Tussen het werken door zitten ze met z’n allen in kleine motelkamers. Maar het is niet alleen saamhorigheid: wie niet genoeg abonnementen verkoopt, moet zijn biezen pakken.
Arnold plukte hoofdrolspeelster Lane ergens van het strand. Ze is perfect als Star: ongepolijst, kleurrijk en open, net als de rest van American Honey.
Regisseur Andrea Arnold wilde voor American Honey met onbekende acteurs werken. Die vond ze, zoals bij hoofdrolspeelster Sasha Lane, op straat. Daar hield ze ook geïmproviseerde audities.
Shia LaBeouf is een van de weinige bekende gezichten in de film. Zijn rol ligt mijlenver van de actiefilms waarmee hij beroemd werd.
LaBeouf zag er net iets anders uit na de opnames: toen de film klaar was, was hij maar liefst twaalf tatoeages rijker.
De TV van gisteren: Flikken Maastricht duikt met afscheid van Floris Wolfs onder de miljoen
06:47Vanavond op TV: Wie is de Mol?, Najib Amhali: 30 jaar on stage, The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear
18:53Maandag in emotionele aflevering Kopen Zonder Kijken: 'Ik wil niet verhuizen, maar het moet wel'
16:02Valerio Zeno doet open sollicitatie voor Het Perfecte Plaatje
14:26'Cabaretière Martine Sandifort krijgt een eigen documentaire bij de NPO'