TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Bij het kijken naar American Honey dringt de vergelijking met Jack Kerouacs klassieke roman On the road zich op. Net als hoofdpersoon Sal Paradise in dat boek trekken de hoofdpersonen dwars door Amerika.
Ze werken, feesten en flirten net als Sal dat deed. Regisseur Andrea Arnold geeft een moderne, geheel eigen draai aan dat gegeven.
De film volgt tiener Star (Sasha Lane). Ze is net van huis weggelopen en sluit zich aan bij een groep jongeren die in heel het land huis-aan-huis tijdschriftabonnementen verkoopt.
Tussen het werken door zitten ze met z’n allen in kleine motelkamers. Maar het is niet alleen saamhorigheid: wie niet genoeg abonnementen verkoopt, moet zijn biezen pakken.
Arnold plukte hoofdrolspeelster Lane ergens van het strand. Ze is perfect als Star: ongepolijst, kleurrijk en open, net als de rest van American Honey.
Regisseur Andrea Arnold wilde voor American Honey met onbekende acteurs werken. Die vond ze, zoals bij hoofdrolspeelster Sasha Lane, op straat. Daar hield ze ook geïmproviseerde audities.
Shia LaBeouf is een van de weinige bekende gezichten in de film. Zijn rol ligt mijlenver van de actiefilms waarmee hij beroemd werd.
LaBeouf zag er net iets anders uit na de opnames: toen de film klaar was, was hij maar liefst twaalf tatoeages rijker.
Durft Hélène Hendriks Lil' Kleine uit te nodigen in De Oranjezomer?
10:51Keert Streetlab terug op televisie?
10:38Magie in B&B Vol Liefde tussen Fred en Yvonne? 'Dit is happen to be'
10:00We Zijn er Bijna! was niet alleen maar gezellig voor Marlijn Weerdenburg: 'Vooral de laatste week veel gehuild'
09:22Johan Derksen nog niet onder de indruk van nieuwe programma Wilfred Genee