TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Begin jaren 90 werkt de jonge Anna (Sasha Luss) op de markt. Dan krijgt ze de kans van haar leven.
Een modellenscout biedt haar een baan als model aan. Binnen de kortste keren maakt ze flink carrière in de modewereld. Die modellencarrière is slechts een dekmantel. Anna werkt daarnaast als huurmoordenaar voor de KGB. En de verleidelijke Russische schone is goed in haar vak. Tot genoegen van haar chef, Olga (Helen Mirren). Zij heeft Anna beloofd dat ze na vijf jaar werk voor de KGB weer haar eigen gang kan gaan. Houdt ze woord?
Na een tijdje heeft Anna het wel gezien bij de Russische geheime dienst: ze wil haar vrijheid terug. Zelfs als ze daarvoor moet overlopen naar de Verenigde Staten.
Wie goed oplet ziet in Anna flink wat verwijzingen naar eerdere films van regisseur Luc Besson. Om te beginnen lijkt het verhaal wel erg veel op dat van Nikita uit 1990 en de daarvan afgeleide serie La femme Nikita. Daarnaast zijn er ook knipogen naar Léon. Critici vinden dan ook dat Besson zich er met deze film erg makkelijk vanaf maakt.
Dat is waarschijnlijk een van de redenen dat de film vrij genadeloos flopte. Beschuldigingen van seksueel misbruik aan het adres van Besson hebben de film waarschijnlijk ook geen goed gedaan.
Twee Europese grootmachten, één plek in de finale. Frankrijk en Spanje treffen elkaar vanavond in de halve finale van het WK voetbal waarin de aanvallende sterren aan beide kanten het verschil kunnen maken.
Blijft Greetje te zien in Urk!? SBS6 geeft duidelijkheid
11:10Dit kun je verwachten van het nieuwe RTL-programma Nederland met Vakantie
09:45De Bondgenoten-kijkers gaan los om actie van Anouk
08:01De TV van gisteren: MAX Vakantieman begint nieuw seizoen met ruim 1 miljoen kijkers
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Signed, sealed, delivered, Clash of the Titans