TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Julien Schnabel maakte films zoals The Diving Bell and the Butterfly en Basquiat, maar eigenlijk is hij bekender als kunstschilder dan als regisseur.
Misschien is hij daarom wel de ideale persoon om een film te maken over Vincent van Gogh. Voor Schnabel is schilderen niet per se een kwestie van techniek, maar vooral van kijken, van het tot leven brengen wat je ziet.
De nadruk legt hij – net als Van Gogh – op dat leven. Die techniek past de regisseur ook toe op At Eternity’s Gate. De film is dan ook geen standaard biografie die netjes de belangrijke gebeurtenissen in het leven van de schilder (een prachtige rol van Willem Dafoe) afgaat.
Schnabels camera is als Vincents blik: beweeglijk, op het manische af dynamisch en met een ongekend oog voor detail. Voor de texturen van stoffen, voor licht en landschap en voor de structuur van huid en gezichten.
Dat werkt in At Eternity's Gate erg goed. Zo goed dat het er niet meer toe doet dat Willem Dafoe een stuk ouder is dan het personage dat hij speelt. Tijdens het maken van de film was de acteur 63 jaar. Van Gogh overleed toen hij 37 was.
Zien: Eric Corton maakt opwachting in Flikken Maastricht naast Angela Schijf
09:49Jack van Gelder wordt gemist bij De Oranjezondag: 'Haal hem terug'
09:20Video: Rutger Castricum duwt geluidsman weg om microfoon uit blouse Merel Ek te halen
09:11Ophef rond Miljoenenjacht: wist de thuiswinnaar al dat Winston zou komen?
08:18De TV van gisteren: Rust en Vreugd bejubeld door kijker