TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Dr. Malcolm Sayer wordt aangenomen als klinisch arts in een psychiatrisch ziekenhuis. Sayer is niet heel goed met mensen, maar het ziekenhuis kan niemand anders vinden die de baan wil en is dus redelijk wanhopig.
De dokter ontdekt in Awakenings dat sommige patiënten vreemd reageren op bepaalde prikkels. Na wat onderzoek komt Sayer erachter dat zijn patiënten lijden aan post-encephalitis lethargica, een ziekte waarbij patiënten in een coma terecht kunnen komen.
Door deze ontdekking kan de dokter een behandeling ontwikkelen voor de patiënten. Een van deze patiënten is Leonard Lowe, die volop van zijn leven geniet nadat hij uit zijn dertigjarige coma is ontwaakt.
Tijdens het filmen van Awakenings stootte Robin Williams per ongeluk met zijn elleboog tegen de neus van Robert De Niro. De Niro hield er een gebroken neus aan over. De acteur vond het echter niet zo erg. Hij had namelijk al eens eerder zijn neus gebroken, maar dan in tegenovergestelde richting. Deze breuk zette zijn neus weer recht.
Vanavond op TV: Verborgen verleden, Vrienden van Amstel Live 2026, Rango
21:42The Voice of Holland: Shelley maakt indruk met krachtig stemgeluid (video)
21:27Spanning stijgt zaterdag in The Winner Takes It All: 'Dit is keihard strijden' (video)
21:07The Voice gemist? Thijs zingt Another Love en blaast coaches omver
15:41Terugblik: Zo ging het Jennifer Hoffman af in het vorige seizoen van LOL: Last One Laughing