TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Dr. Malcolm Sayer wordt aangenomen als klinisch arts in een psychiatrisch ziekenhuis. Sayer is niet heel goed met mensen, maar het ziekenhuis kan niemand anders vinden die de baan wil en is dus redelijk wanhopig.
De dokter ontdekt in Awakenings dat sommige patiënten vreemd reageren op bepaalde prikkels. Na wat onderzoek komt Sayer erachter dat zijn patiënten lijden aan post-encephalitis lethargica, een ziekte waarbij patiënten in een coma terecht kunnen komen.
Door deze ontdekking kan de dokter een behandeling ontwikkelen voor de patiënten. Een van deze patiënten is Leonard Lowe, die volop van zijn leven geniet nadat hij uit zijn dertigjarige coma is ontwaakt.
Tijdens het filmen van Awakenings stootte Robin Williams per ongeluk met zijn elleboog tegen de neus van Robert De Niro. De Niro hield er een gebroken neus aan over. De acteur vond het echter niet zo erg. Hij had namelijk al eens eerder zijn neus gebroken, maar dan in tegenovergestelde richting. Deze breuk zette zijn neus weer recht.
Partnerbijdrage
Chateau Meiland, Het Roer Om en Mr. Frank Visser zijn straks ook op Netflix te zien
14:55Goed nieuws voor voetbalfans: Ajax - PSV is dit weekend gratis te zien
14:33Zanger Samuel Welten krijgt een eigen reallifesoap bij Prime Video
13:44Beau van Erven Dorens komt terug op woede om Renze Klamer: 'Ik was echt boos'
12:30Hélène Hendriks schrikt van beeltenis: 'Lijkt alsof ik mijn uitvaart al gehad heb'