TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een deurtje in een kantoorgebouw dat toegang geeft tot het brein van acteur John Malkovich.
Het is een bizar idee waar normaal gesproken geen mens in zou geloven, maar ontsproten aan het brein van scenarioschrijver Charlie Kaufman en uitgewerkt door de juiste regisseur stelt niemand vragen bij de absurditeiten in Being John Malkovich. Poppenspeler Craig (John Cusack) neemt een bijbaan aan bij een vaag bedrijf dat huist op de zevenenhalfde etage van een bedrijfspand in Manhattan.
Achter een archiefkast ontdekt hij een deurtje waardoor je het brein van de bekende acteur kunt binnenstappen.
In handen van regisseur Spike Jonze (Adaptation., Her) wordt de uitwerking van het idee van een ‘breindeurtje’ een tragikomedie vol nonchalante humor over vragen rond identiteit en bewustzijn.
Hoewel het script van Being John Malkovich direct voor hem geschreven was, aarzelde John Malkovich aanvankelijk om de rol aan te nemen. Hij vond het een goed scenario, maar dacht dat een andere acteur beter geschikt zou zijn en bood aan om de film te produceren in plaats van er in te acteren.
Toch hield scenarioschrijver Charlie Kaufman voet bij stuk: er was geen alternatief voor Malkovich. Na enkele jaren van overweging stemde de acteur uiteindelijk toe. Interessant genoeg benaderde Malkovich zijn 'rol' zoals elke andere fictieve personage en vertelde hij dat alleen zijn kleding in de film overeenkwam met zijn echte leven.
Heel Holland Bakt Elke Dag: André valt oud-deelnemers in de armen
10:34Zo omzeilt Ali B de pers op derde zittingsdag: 'Slim gedaan'
10:00Zo werkt de nieuwe dagelijkse spelshow Pokerface: 'Kennis brengt je ver, bluf nog verder'
09:49Dit programma vervangt Miljoenenjacht op SBS6
09:14Pauw & De Wit ook naar de vrijdag- én zaterdagavond?