TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
FBI-agent Malcolm Turner (Martin Lawrence) jaagt op een ontsnapte bankovervaller. Deze dief is op zoek naar zijn ex-vriendin Shelly (Nia Long), die bij haar oma Big Momma gaat logeren.
Als Big Momma plotseling op reis gaat, lijkt het plan om de voortvluchtige daar op te wachten in het honderd te vallen.
Turner ziet maar één mogelijkheid: zelf in de huid kruipen van de dikke oma. Vermomd als Big Momma ontvangt hij lokaas Shelly.
Turner komt in de meest onmogelijke situaties terecht. Als hij ook nog eens verliefd wordt op Shelly, is de chaos in Big Momma’s House compleet.
Ondanks dat hij het grootste deel van Big Momma’s House een fatsuit aan heeft, moest Martin Lawrence wel fit zijn om FBI-agent Malcolm Turner te spelen.
Daarvoor ging hij trainen, maar dat werd hem bijna fataal. Hij ging joggen op een hete dag in zware kleding en een soort plastic pak.
Door oververhitting belandde de komiek in een coma. Na drie dagen ontwaakte hij gelukkig weer.
De makers van Big Momma’s House wilde Nia Long graag voor de rol van Shelly, maar die was ook in gesprek om een van de angels in Charlie's Angels te worden.
Ze werd overgehaald om mee te doen aan deze film toen ze een bos rozen ontving met een briefje waarop stond: "Voeg je bij ons, waar je de enige engel zult zijn."
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Prima start voor Heel Holland Bakt Elke Dag
07:00GTST Spoilers - maandag 20 t/m donderdag 23 april 2026
21:05Zien: de eerste beelden van Koningsdagspecial The Masked Singer
20:45Déze wereldster is woensdag te gast bij talkshow Eva Jinek
15:19Groot verlies voor John en Kees de Bever