TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het Pentagon bemoeit zich graag met Hollywood. In ruil voor adviezen en materieel zijn filmmakers best bereid mee te werken aan wat public relations voor het Amerikaanse leger.
Ridley Scott maakt met Black Hawk Down een reconstructie van de militaire actie van de VS op 3 oktober 1993 in Mogadishu in Somalië. Het doel was een van de wreedste Somalische krijgsheren uit te schakelen.
De invloed van het Pentagon op het script is overduidelijk: ondanks de mislukte actie komen de Amerikanen als helden uit de strijd.
Het is jammer dat Scott ervoor heeft gekozen het perspectief van de vijand volledig onbelicht te laten. Wat hij wel goed doet, is laten zien hoe de Amerikanen als ratten in de val kwamen te zitten.
In een bijna twee uur durende veldslag, gefilmd in de stijl van het begin van Saving Private Ryan, toont Scott dat een hel op aarde bestaat.
De Schotse acteur Ewan McGregor speelt in Black Hawk Down een Amerikaanse soldaat. Ook Ewen Bremner is een geboren Schot.
Zij zijn bepaald niet de enige niet-Amerikaanse acteurs die Amerikaanse soldaten spelen. Zo komt Eric Bana eigenlijk uit Australië en is Nikolaj Coster-Waldau een Deen.
De wieg van Ioan Gruffud stond in Wales. Zeljko Ivanek komt uit Slovenië en Kim Coates is een Canadees.
De meeste niet-Amerikanen in deze film komen uit Engeland. Jason Isaacs, Tom Hardy, Matthew Marsden, Orlando Bloom en Hugh Dancy zijn allemaal Engelsen.
Video: André van Duin over zijn laatste emotionele ontmoeting met Joke Bruijs
10:20The Connection keert terug met een nieuw seizoen
10:06Ferry Doedens kruipt weer in de rol van Lucas Sanders voor jubileum GTST
10:00Beau van Erven Dorens verklapt zijn ultieme droomgast voor Casa di Beau: 'Wie is hij nu echt?'
08:46De TV van gisteren: Emotionele Oos Kesbeke trekt veel kijkers naar RTL4 met De Augurkenkoning