TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Geduld is een schone zaak, dat zullen fans van Blade Runner zichzelf hebben voorgehouden. Het duurde maar liefst 35 jaar voordat het vervolg op de sciencefictionklassieker het levenslicht zag.
Regisseur Denis Villeneuve (Prisoners, Arrival) toont zich een liefhebber van het origineel. Zijn hoofdpersoon is politieagent K (Ryan Gosling).
K houdt zich bezig met het opsporen en opruimen van verouderde replicants, bijna niet van mensen te onderscheiden robots.
Bij toeval stuit hij op een geheim dat zijn wereld op zijn grondvesten laat trillen. Om antwoorden te krijgen op zijn vragen, gaat K op zoek naar Rick Deckard (Harrison Ford), de hoofdpersoon uit de eerste film.
Blade Runner 2049 is een prachtig vormgegeven sciencefictionfilm geworden die – net als het origineel – de kijker nog tot lang na de aftiteling bezig zal houden. Kortom: het wachten meer dan waard.
Denis Villeneuve wilde dolgraag dat David Bowie de rol van Niander Wallace zou spelen. Volgens hem was de zanger ideaal als directeur van het bedrijf dat de replicants maakt.
Bowie overleed voor de opnames van Blade Runner 2049 begonnen. In zijn zoektocht naar een vervanger vroeg de regisseur advies aan zijn goede vriend en collega Jean-Marc Vallée.
Die raadde hem Jared Leto aan. Vallée had met hem samengewerkt in Dallas Buyers Club en vond Leto geknipt voor de rol.
Jorik en Marilou uit Winter Vol Liefde uit elkaar
14:45Nieuw seizoen van The Tribute: Battle of the Bands in de maak
12:19Update over de risicovolle operatie van Alex uit Over Mijn Lijk: 'Het ziet er niet heel best uit'
12:13Johan Derksen verklaart afwezigheid van Jack van Gelder bij De Oranjewinter
11:24Video: Johan Derksen heeft zin in de terugkeer van Vandaag Inside