TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Geduld is een schone zaak, dat zullen fans van Blade Runner zichzelf hebben voorgehouden. Het duurde maar liefst 35 jaar voordat het vervolg op de sciencefictionklassieker het levenslicht zag.
Regisseur Denis Villeneuve (Prisoners, Arrival) toont zich een liefhebber van het origineel. Zijn hoofdpersoon is politieagent K (Ryan Gosling).
K houdt zich bezig met het opsporen en opruimen van verouderde replicants, bijna niet van mensen te onderscheiden robots.
Bij toeval stuit hij op een geheim dat zijn wereld op zijn grondvesten laat trillen. Om antwoorden te krijgen op zijn vragen, gaat K op zoek naar Rick Deckard (Harrison Ford), de hoofdpersoon uit de eerste film.
Blade Runner 2049 is een prachtig vormgegeven sciencefictionfilm geworden die – net als het origineel – de kijker nog tot lang na de aftiteling bezig zal houden. Kortom: het wachten meer dan waard.
Denis Villeneuve wilde dolgraag dat David Bowie de rol van Niander Wallace zou spelen. Volgens hem was de zanger ideaal als directeur van het bedrijf dat de replicants maakt.
Bowie overleed voor de opnames van Blade Runner 2049 begonnen. In zijn zoektocht naar een vervanger vroeg de regisseur advies aan zijn goede vriend en collega Jean-Marc Vallée.
Die raadde hem Jared Leto aan. Vallée had met hem samengewerkt in Dallas Buyers Club en vond Leto geknipt voor de rol.
Dinsdag 16 juni staan er vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal 2026. Met onder meer Frankrijk en Argentinië die hun eerste groepswedstrijd spelen, kunnen voetbalfans zich opmaken voor een interessante avond en nacht.
Dit programma vervangt Huizenruilers op RTL 4
08:46Terugkijken: de geweldige invalbeurt (en goal) van Romelu Lukaku tijdens België - Egypte (WK Voetbal 2026)
07:56De TV van gisteren: Kijkers lovend over De Slimste Mens België
07:00GTST Spoilers - maandag 22 t/m donderdag 25 juni 2026
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Signed, sealed, delivered, The Lost World: Jurassic Park