TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Julian (Dan Hedaya) is de louche uitbater van een al even louche kroeg ergens in Texas. Hij vermoedt dat zijn vrouw Abby (Frances McDormand) het aanlegt met een van zijn barmannen.
Daarom huurt hij privé-detective annex huurmoordenaar Loren Visser (M. Emmet Walsh) in om de zaak eens haarfijn uit te zoeken en zo nodig orde op zaken te stellen. Alleen heeft Visser andere plannen in Blood Simple: hij legt Julian om en gaat er met zijn gage vandoor.
Dan komt het natuurlijk niet best uit dat hij per ongeluk een cruciaal bewijsstuk achterlaat op de plaats delict én dat Julian helemaal niet zo dood is als hij dacht.
Joel Coen leerde Frances McDormand kennen toen ze auditie deed voor Blood Simple. Frances McDormand kreeg de rol van Abby, haar eerste grote filmrol. De film was voor zowel McDormand als Coen niet alleen het begin van een zeer succesvolle carrière, maar ook een lange relatie.
Joel Coen en Frances McDormand trouwden in 1984, hetzelfde jaar waarin de film werd uitgebracht. De actrice speelde nog in veel andere projecten van de broers.
Vandaag staat de laatste reeks zestiende finales van het WK voetbal op het programma. Argentinië is de grote blikvanger van de dag, maar ook Australië - Egypte en Colombia - Ghana kunnen zomaar spannende duels opleveren.
Dit zijn de gasten van het laatste seizoen van Zomergasten
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, Unforgiven
06:00Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij