TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Julian (Dan Hedaya) is de louche uitbater van een al even louche kroeg ergens in Texas. Hij vermoedt dat zijn vrouw Abby (Frances McDormand) het aanlegt met een van zijn barmannen.
Daarom huurt hij privé-detective annex huurmoordenaar Loren Visser (M. Emmet Walsh) in om de zaak eens haarfijn uit te zoeken en zo nodig orde op zaken te stellen. Alleen heeft Visser andere plannen in Blood Simple: hij legt Julian om en gaat er met zijn gage vandoor.
Dan komt het natuurlijk niet best uit dat hij per ongeluk een cruciaal bewijsstuk achterlaat op de plaats delict én dat Julian helemaal niet zo dood is als hij dacht.
Joel Coen leerde Frances McDormand kennen toen ze auditie deed voor Blood Simple. Frances McDormand kreeg de rol van Abby, haar eerste grote filmrol. De film was voor zowel McDormand als Coen niet alleen het begin van een zeer succesvolle carrière, maar ook een lange relatie.
Joel Coen en Frances McDormand trouwden in 1984, hetzelfde jaar waarin de film werd uitgebracht. De actrice speelde nog in veel andere projecten van de broers.
Dinsdag 16 juni staan er vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal 2026. Met onder meer Frankrijk en Argentinië die hun eerste groepswedstrijd spelen, kunnen voetbalfans zich opmaken voor een interessante avond en nacht.
Albert Verlinde geeft Johan Derksen gelijk: 'ik zou ook pissed zijn'
13:49De streamingtip van de week: de nieuwe Harlan Coben-serie I Will Find You op Netflix
11:22Wie is James Cooke, jurylid in De Slimste Mens België?
10:33Prime Video komt met nieuwe realityshow Undercover Lover
10:28Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op dinsdag