TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Julian (Dan Hedaya) is de louche uitbater van een al even louche kroeg ergens in Texas. Hij vermoedt dat zijn vrouw Abby (Frances McDormand) het aanlegt met een van zijn barmannen.
Daarom huurt hij privé-detective annex huurmoordenaar Loren Visser (M. Emmet Walsh) in om de zaak eens haarfijn uit te zoeken en zo nodig orde op zaken te stellen. Alleen heeft Visser andere plannen in Blood Simple: hij legt Julian om en gaat er met zijn gage vandoor.
Dan komt het natuurlijk niet best uit dat hij per ongeluk een cruciaal bewijsstuk achterlaat op de plaats delict én dat Julian helemaal niet zo dood is als hij dacht.
Joel Coen leerde Frances McDormand kennen toen ze auditie deed voor Blood Simple. Frances McDormand kreeg de rol van Abby, haar eerste grote filmrol. De film was voor zowel McDormand als Coen niet alleen het begin van een zeer succesvolle carrière, maar ook een lange relatie.
Joel Coen en Frances McDormand trouwden in 1984, hetzelfde jaar waarin de film werd uitgebracht. De actrice speelde nog in veel andere projecten van de broers.
Zo gaat het met Peter Jan Rens na beroerte en hartproblemen
13:36Monique Hansler: 'Dit ga je niet zien in het nieuwe seizoen'
12:35Een Huis Vol is vanaf deze dag weer terug op tv
12:25Geïrriteerde Casper in De Bondgenoten: 'Je moet niet zo snauwen naar mij'
11:55De 5 beste programma's om deze week te streamen