TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
George Jung groeit in de jaren 50 op in armoede. Dat vindt hij maar niks, dus als George (Johnny Depp) volwassen is, wil hij zo veel mogelijk geld verdienen.
Hij begint met het verkopen in wiet en hasj. In het Californië van de jaren 60 is dat goede handel. Tot George wordt opgepakt en in de gevangenis belandt. Achter de tralies maakt hij kennis met cocaïne en als hij weer vrijkomt stort hij zich op de handel in het witte goedje.
Dat blijkt een gouden zet: in de jaren 70 beheerst Jung zo’n beetje de hele cocaïnehandel in Amerika en onderhoudt hij contacten met de beruchte Colombiaanse drugsbaron Pablo Escobar. Probleem is wel dat George zelf niet van zijn handelswaar af kan blijven.
Blow is het sterkst als de film laat zien dat de belangrijke drugsdealer George Jung boven alles gewoon een mens is.
Om zich voor te bereiden op de rol interviewde Johnny Depp George Jung in de gevangenis. Ook moest hij heel wat snuiven voor Blow, dus het is maar goed dat Depp niet lactose-intolerant is: de nepcocaïne in de film is melkpoeder.
Jack van Gelder wordt gemist bij De Oranjezondag: 'Haal hem terug'
09:20Video: Rutger Castricum duwt geluidsman weg om microfoon uit blouse Merel Ek te halen
09:11Ophef rond Miljoenenjacht: wist de thuiswinnaar al dat Winston zou komen?
08:18De TV van gisteren: Rust en Vreugd bejubeld door kijker
06:47Vanavond op TV: Project dans, The Tudors, Armageddon