TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jack (John Travolta) weet alles van geluid. Als geluidsman in de filmindustrie is hij de hele dag met audio bezig.
Zelfs in zijn vrije tijd loopt hij altijd met een recorder rond. Hij kan zomaar eens een geluidje tegenkomen dat hij goed kan gebruiken voor een film.
Op een avond is hij tijdens noodweer getuige van een dodelijk ongeluk. Een auto krijgt een klapband en rijdt van een brug.
De chauffeur overleeft de crash niet, zijn bijrijder wel. De politie doet de zaak af als een ongeluk en Jack is het daarmee eens.
Tot hij in Blow Out zijn audio-opnamen terugluistert. Vlak voor de auto een klapband krijgt, hoort hij op zijn tapes nog een knal: een geweerschot.
Tel daar bij op dat het slachtoffer een invloedrijke politicus was en er is voor Jack maar een conclusie mogelijk. Het was moord.
Gewapend met zijn microfoon gaat hij proberen de zaak op te lossen.
Regisseur Brian De Palma bedacht het idee voor Blow Out niet helemaal zelf. Hij baseerde het script op de film Blow-Up van Michelangelo Antonioni uit 1966.
In die film is de hoofdpersoon geen geluidsman, maar een fotograaf. Hij gebruikt zijn negatieven om een moordenaar op te sporen.
De Palma's remake is volgens collega-regisseur Quentin Tarantino bijzonder goed gelukt. Blow Out is Tarantino's favoriete De Palma-film.
Hij was vooral onder de indruk van hoe John Travolta geluidsman Jack speelt. Op basis van deze film gaf Tarantino hem een rol in zijn volgende project: Pulp Fiction.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
De Bauers, een Nieuwe Fase van start op NPO1, dit is wanneer
09:34Van Onschatbare Waarde is vanaf deze dag terug op tv
09:10Waar en wanneer zie je het SKS Skûtsjesilen 2026 op tv?
08:42Ik Geloof in Mij-ster Rutger van Barneveld breekt vijf jaar na serie eindelijk door met zomerhit
08:10De TV van gisteren: Amerikafilmpjes Raymond Mens bejubeld door de kijker