TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Zo'n kalender moet natuurlijk wel wat te bieden hebben, anders wil niemand hem kopen en verdien je nog niks.
Dat beseft weduwe Chris Harper (Helen Mirren) ook. Na het overlijden van haar man wil ze iets goeds doen voor het ziekenhuis waar hij behandeld werd. Samen met de plaatselijke vrouwenclub organiseert ze een inzamelingsactie.
De actie van vorig jaar leverde amper geld op. Een kalender met foto's van bruggen is blijkbaar geen grote publiekstrekker. Maar wat moet er dan wel op de kalender komen?
Daar heeft Chris in Calendar Girls wel een ideetje over: naaktfoto's van de leden van de vrouwenclub. Dat ze allemaal van middelbare leeftijd zijn, doet er niet toe. En inderdaad: de pikante kalenders gaan als warme broodjes over de toonbank.
De Britse tragikomedie Calendar Girls is gebaseerd op een waargebeurd verhaal. In 2000 maakten Angela Baker en haar vriendinnen van het Women's Institute een naaktkalender om geld in te zamelen voor het ziekenhuis waar Angela's man werd behandeld voor leukemie. Die actie leverde ruim 3.000.000 pond op.
Tijdens de opnames van de film was de broer van hoofdrolspeelster Helen Mirren ernstig ziek. Op de dag dat ze de begrafenissscène moest spelen, kreeg ze te horen dat hij was overleden. Chris' tranen in die scène zijn niet gespeeld.
Gaat Mercedes Salar dumpen in De Bondgenoten? 'Wacht maar gewoon af'
09:56Complimentenregen voor Roxeanne Hazes na dit optreden in Stars on Stage
09:26De TV van gisteren: kijkers zien Beau koeltjes afscheid nemen van RTL Tonight
06:47Vanavond op TV: The connection, The house of hide & seek, Addams Family Values
21:44Beau neemt afscheid van RTL Tonight: 'Toch wel een beetje een bevrijding'
Dune zou een ‘onverfilmbaar boek’ zijn. Toch slaagt Denis Villeneuve er behoorlijk goed in.
